Wygrana Borussii, dwie bramki Polaków

Borussia Dortmund we wczorajszym sparingu pewnie pokonała FC Kaiserslautern 3:1. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski strzelili po bramce, jednocześnie asystując sobie wzajemnie przy trafieniach.

Dortmundczycy rozpoczęli strzelanie w 28. minucie spotkania – do siatki rywali trafił Marco Reus. Osiem minut później Kaiserslautern wyrównało po golu Gausa. Do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka.

W drugiej części spotkania brylowali już jednak piłkarze Jürgena Kloppa, a konkretnie dwóch naszych reprezentantów. Najpierw w 77. minucie po kapitalnym prostopadłym podaniu Lewandowskiego w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Kuba Błaszczykowski. Cztery minuty później to skrzydłowy Borussii podawał piłkę, a Robert Lewandowski uderzył z ostrego kąta tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi Kaiserslautern, Müllerowi. Borussia utrzymała dwubramkową przewagę do końcowego gwizdka.