Wspaniała seria Stuttgartu, Khedira bohaterem

Początek rundy wiosennej w Bundeslidze należy bez wątpienia do piłkarzy VfB Stuttgart. Zespół Christiana Grossa odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe FC Nurnberg 2:1.

Bohaterem meczu na Easy-Credit Stadion został reprezentant Niemiec, Sami Khedira. Pomocnik gości w 22. minucie, po świetnej akcji z Ciprianem Maricą, zagrał do Timo Gebharta, a ten celnym strzałem pokonał golkipera rywali. Tuż przed końcem spotkania Khedira wyprowadził szybką kontrę, podał do Roberto Hilberta, a ten zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 60. minucie Albert Bunjaku. Dla Szwajcara był to dziesiąty gol w tym sezonie.

VfB Stuttgart wygrał po raz piąty z rzędu i awansował na ósme miejsce w tabeli. FC Nurnberg nadal zajmuje siedemnastą pozycję.