Zapowiedź wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski!


31 sierpnia 2023 Zapowiedź wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski!

Dopiero co zostały wznowione rozgrywki ligowe w najlepszych krajach piłkarskich na świecie, a już wkrótce przerwa reprezentacyjna. Podczas wrześniowego zgrupowania kadra prowadzona przez Fernando Santosa zmierzy się przed własną publicznością z Wyspami Owczymi, a następnie zagra na wyjeździe z Albanią. Czy Polakom uda się wywalczyć komplet punktów i zmazać plamę z meczu przeciwko Mołdawii?


Udostępnij na Udostępnij na

Polska vs Wyspy Owcze

W teorii pierwsze spotkanie, które zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym, powinno przypominać trening strzelecki. Polacy zmierzą się ze zdecydowanie niżej notowanym przeciwnikiem, który przegrał zarówno z Albanią, jak i Czechami. Ogólnie Wyspy Owcze to rywal, z którym reprezentacja Polski w swojej historii zmierzyła się trzykrotnie. Wszystkie z tych rywalizacji miały charakter towarzyski, dlatego też będzie to pierwsze spotkanie o punkty. Polacy mają korzystne statystyki meczów z tym rywalem, ponieważ zanotowali w nich 3 zwycięstwa i stracili zaledwie jednego gola.

Kursy przygotowane przez analityków w aplikacji bukmacherskiej Superbet nie pozostawiają tutaj żadnych złudzeń, że każdy inny wynik niż wygrana reprezentacji Polski będzie ogromną niespodzianką. Pesymiści mogą jednak wrócić pamięcią do tego, co działo się przed spotkaniem wyjazdowym z Mołdawią. Wtedy sytuacja wyglądała analogicznie, a jednak reprezentacja Polski przegrała z tym niżej notowanym rywalem.

W aktualnej sytuacji reprezentacja Polski znajduje się dopiero na 4. miejscu, jeśli chodzi o fazę grupową. Na tym etapie wyprzedza nas nawet reprezentacja Mołdawii, co najlepiej pokazuje skalę problemów naszej kadry.

Podstawowym zadaniem reprezentantów Polski podczas najbliższego zgrupowania jest pokonanie Wysp Owczych, a następnie zwycięstwo nad Albanią. Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się podczas ostatniego meczu z Mołdawią, raczej nie można się spodziewać oszczędzania wyjściowego składu podczas pierwszej rywalizacji z Wyspami Owczymi. Fernando Santos z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znalazła się reprezentacja Polski w kontekście walki o awans na mistrzostwa Europy.

Statystyki – Polska vs Wyspy Owcze:

  • Reprezentacja Polski do tej pory ani razu nie zmierzyła się z Wyspami Owczymi o punkty.
  • Polacy strzelili 12 bramek w 3 meczach, z tym przeciwnikiem.
  • Polska wygrała wszystkie 3 spotkania z tym rywalem.
  • Polska wygrała ostatni mecz z Wyspami Owczymi 4:0

Mecz o wszystko?

W teorii spotkanie wyjazdowe z reprezentacją Albanii może być meczem o wszystko dla reprezentacji Polski. Aktualnie pomimo tego, że nasza sytuacja jest skomplikowana i nie wygląda zbyt dobrze, to nadal Polska ma sytuację w swoich rękach, jeśli wygra pozostałe rywalizacje. Fundamentalne mogą okazać się jednak rywalizacje przeciwko reprezentacji Czech, a także Albanii.

Albania to drużyna, z którą reprezentacja Polski wywalczyła swoje jedyne punkty podczas tegorocznych eliminacji. Polacy wygrali z tym przeciwnikiem na Stadionie Narodowym, chociaż obiektywnie było to spotkanie, które mogło zakończyć się nawet remisem.

Biało-czerwoni z pewnością zdają sobie sprawę, jak trudnym zadaniem będzie pokonanie tego przeciwnika w meczu wyjazdowym. Ogólnie jednak statystyki z meczów bezpośrednich przemawiają na korzyść naszego zespołu. Polska zwyciężyła w 3 ostatnich meczach wyjazdowych, z tym przeciwnikiem, a łącznie podczas delegacji do Albanii zanotowała tylko jeden remis. Statystykom nie można jednak do końca ufać, o czym przekonała się nasza kadra podczas ostatniego zgrupowania i meczu wyjazdowego z Mołdawią.

Spotkania wyjazdowe z Albanią nigdy nie są łatwe, ponieważ jest to gorący teren. Polacy przekonali się o tym podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze w 2021 roku, gdzie spotkanie w Albanii zostało przerwane na kilkanaście minut ze względu na zamieszki na trybunach.

Wynikiem, który potencjalnie bardzo mocno może skomplikować sytuację naszego zespołu pod kątem wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Niemczech jest porażka z Albanią. W takiej sytuacji biało-czerwoni przestaliby być zależnym tylko od siebie i musieliby liczyć również na potknięcia wyżej notowanych przeciwników.

Statystyki – Albania vs Polska:

  • Polacy pokonali Albanię w pierwszym meczu podczas obecnych eliminacji.
  • Polska jeszcze nigdy w historii nie przegrała z Albanią.
  • Polacy wygrali 3 ostatnie mecze wyjazdowe z tym przeciwnikiem.
  • Albania do tej pory wywalczyła tylko jeden punkt w 4 meczach domowych z Polską.

Czy Polska zagra na mistrzostwach Europy w Niemczech?

Aktualnie zakłady bukmacherskie nadal uważają, że reprezentacja Polski ma spore szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy w Niemczech, jednak potencjalna porażka z Albanią może mocno odmienić proponowane kursy. Wiele też będzie zależeć od tego, jakim rezultatem zakończy się najbliższe spotkanie, w którym Albania zmierzy się z Czechami.

Kluczowe dla potencjalnego wyjazdu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Niemczech będzie zanotowanie 2 zwycięstw podczas wrześniowego zgrupowania.

Aplikacja bukmacherska SuperSocial, a mecze polskiej kadry

SuperSocial to specjalnie stworzona platforma społecznościowa, w której można obstawiać, obserwować, a nawet kopiować kupony innych graczy. Wśród typerów znajdują się tam między innymi Jerzy Dudek i Sławomir Peszko, czyli legendy polskiej piłki. Aplikacja bukmacherska SuperSocial od Superbet pozwala Ci sprawdzić, co obstawiają byli zawodnicy reprezentacji.

Podczas przerwy na reprezentację liczba zakładów na piłkę nożną koncentruje się głównie w obliczu propozycji na mecze międzynarodowe. Nic więc dziwnego, że w tym czasie najwięcej zakładów obstawianych w najlepszej aplikacji mobilnej jest z meczów polskiej kadry. SuperSocial aplikacja bukmacherska daje Ci możliwość obserwowania, jakie kupony zawierają inni gracze, a nawet po prostu typowania razem z nimi. Wystarczy, że skopiujesz proponowane kupon, jeśli nie masz swoich pomysłów na dane spotkanie. Typowanie ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Polski nie było łatwym zadaniem. Biało-czerwoni byli faworytem we wszystkich starciach, a pomimo tego zanotowali tylko jedno zwycięstwo. Fernando Santos z pewnością zdaje sobie sprawę, że jego posada może być zagrożona, jeśli Polacy przegrają na wyjeździe z Albanią. Jeśliby tak się stało, to prawdopodobnie w ramach SuperSocial aplikacji na zakłady bukmacherskie będzie można obstawiać na nowego trenera polskiej kadry.

Na naszej stronie znajdziesz również wiele artykułów publicystycznych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze