Włoch szczęśliwy w Monachium


Reprezentant Italii – Luca Toni przyznał na łamach europejskiej prasy, że jest niezwykle zadowolony z przeprowadzki do Bayernu Monachium. Były zawodnik Fiorentiny uważa, że wspólnie z Miroslavem Klose tworzy znakomity duet ofensywny.


Udostępnij na Udostępnij na

30-letni napastnik przeszedł do Bayeru Monachium z włoskiej Fiorentiny w letnim oknie transferowym. Władze niemieckiego klubu zapłaciły za Toniego ponad jedenaście milionów euro.

„W Monachium zostałem bardzo ciepło przyjęty zarówno przez piłkarzy, jak i kibiców. Nie spodziewałem się aż tak pozytywnego powitania. Nie sądziłem, że będę aż tak mile traktowany przez niemiecki klub.” – powiedział Luca Toni.

„Wspólnie z Miroslavem Klose tworzymy świetny duet napastników. Kluczem do naszego sukcesu jest wzajemne uzupełnianie się. Miro jest bardzo dobrym zawodnikiem, bowiem nie jest pazerny na bramki i nie przemawia za nim boiskowy egoizm.” – dodał były piłkarz m.in. US Palermo i Fiorentiny. 

„Obecnie znajduję się w dobrej formie i systematycznie strzelam bramki. Mam jednak nadzieję, że w obecnym sezonie zdobędę jeszcze więcej goli. Chciałbym przyczynić się do osiągnięcia celów, które wspólnie sobie wyznaczyliśmy. W swojej piłkarskiej karierze zdobyłem już wiele bardzo ważnych bramek i wiem, że będę jest strzelał również w barwach Bayernu.” – zakończył Toni. 

W obecnym sezonie Luca Toni strzelił dla Bayernu dziesięć bramek w jedenastu występach. Włoch wraz z klubowym kolegą – Miroslavem Klose, znajduje się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze