Wiślacy ciężko trenują


26 marca 2013 Wiślacy ciężko trenują

Piłkarze Wisły Kraków chcą jak najlepiej wykorzystać przerwę w rozgrywkach ligowych, więc nie obijają się na treningach. Trener Tomasz Kulawik jest zadowolony z przygotowań podczas wymuszonej przerwy.


Udostępnij na Udostępnij na

Piłkarze „Białej Gwiazdy”, którzy kiepsko radzą sobie w obecnym sezonie, ciężko trenowali podczas przymusowej przerwy w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Dziś rano zakończyli etap wytrzymałościowy mający na celu utrzymanie zawodników w wysokiej dyspozycji fizycznej. Następne treningi będą poświęcone przygotowaniom do poniedziałkowego meczu z Lechią Gdańsk. We wtorek zajęcia zostały podzielone na dwie godzinne połowy. Najpierw drużyna przez 60 minut pracowała na siłowni, potem tak samo długo trenowała na boisku. Nikt nie musiał zawodników zachęcać do jak największego wysiłku, gdyż panujący chłód powodował, że nikomu ani przez moment nie chciało stać się w miejscu.

Piłkarze Wisły Kraków nie radzą sobie najlepiej w obecnym sezonie
Piłkarze Wisły Kraków nie radzą sobie najlepiej w obecnym sezonie (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Zadowolony z przygotowań jest trener wiślaków, Tomasz Kulawik. – Wiedzieliśmy, że mamy te dwa tygodnie na podciągnięcie zawodników z powrotem do jak najwyższej dyspozycji. Część piłkarzy miała czas na podleczenie mikrourazów, które pojawiły się w trakcie pierwszych meczów, część, która grała mniej, wykorzystała ten czas na podniesienie formy na wyższy pułap – podkreślił szkoleniowiec Wisły.

W zajęciach nie brali udziału również zawodnicy, którzy zostali powołani do reprezentacji narodowych. Wszyscy Ci, którzy rozgrywają dziś mecze w drużynie narodowej, spodziewani są w komplecie w czwartek. Z zespołem nie trenuje również Michał Czekaj, który narzeka na problem z kolanem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze