Wisła wygrywa


28 lutego 2013 Wisła wygrywa

Piłkarze Tomasza Kulawika wygrali w meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Polski 2:0 z Jagiellonią Białystok. Bramki dla Wisły strzelił Rafał Boguski.


Udostępnij na Udostępnij na

Rafał Boguski został bohaterem spotkania
Rafał Boguski został bohaterem spotkania (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

Aż do 23. minuty meczu musieli czekać kibice, aby zobaczyć pierwszą ciekawą akcję w spotkaniu Wisły z Jagiellonią. Po niezłym dośrodkowaniu Kosowskiego do piłki dopadł Arkadiusz Głowacki, jednak dobrą interwencją popisał się Jakub Słowik i na Stadionie Wisły mieliśmy nadal wynik bezbramkowy. Dwanaście minut później groźną akcję przeprowadzi piłkarze Tomasza Hajty. Plizga świetnie urwał się obrońcom Wisły, podał do Kupisza, który jednak nie trafił czysto w futbolówkę, i Pareiko nie musiał interweniować. W 39. minucie Wisła wyszła na prowadzenie po bramce Rafała Boguskiego. Małecki świetnie wyłożył koledze piłkę, a ten skierował futbolówkę do bramki. Sześć minut później było już 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Rafał Boguski. Po uderzeniu Kamila Kosowskiego bramkarz Jagielloni wybił przed siebie piłkę, do której doszedł Boguski, pakując ją do bramki.

Pierwsza groźna sytuacja w drugiej połowie wydarzyła się w 57. minucie, kiedy obrońca Jagielloni Adam Dźwigała był bliski strzelenia bramki głową. Kolejna w 75. minucie, gdy po podaniu Wilka przed szansą strzelenia bramki stanął Chrapek.

Do końca spotkania nic już się nie działo i zakończyło się ono zwycięstwem Wisły Kraków 2:0 po bramkach Rafała Boguskiego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze