Wisła remisuje z Podbeskidziem

4 marca 2013 Wisła remisuje z Podbeskidziem

Wisła Kraków zremisowała dzisiaj z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0 przy Reymonta 22. Z przebiegu meczu lepsza była Wisła, lecz nie zdołała ona swojej przewagi przełożyć na zdobycz bramkową.

W dzisiejszym spotkaniu oba zespoły nie zafundowały swoim kibicom zbyt wielu emocji. Można by wręcz powiedzieć, że było ono nudne.

Wisła remisuje z Podbeskidziem (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

W pierwszej połowie pojedynku gra była wyrównana, choć obie ekipy skonstruowały sobie kilka okazji, które mogły przynieść zdobycz bramkową. Po stronie Wisły warta odnotowania jest akcja z 30. minuty, gdy po dośrodkowaniu Małeckiego piłkę przyjął Boguski, ale nie trafił nawet w bramkę. Drugą ciekawą akcję klub ze stolicy Małopolski stworzył tuż przed końcem pierwszej części gry, gdy po mocnym strzale Małeckiego piłka musnęła poprzeczkę. Natomiast po stronie Podbeskidzia najgroźniej było w 15 minucie, gdy Pawela z bliskiej odległości uderzył zbyt lekko, by piłka mogła sprawić jakiś problem bramkarzowi „Białej Gwiazdy”.

Początek drugiej połowy również był wyrównany, chociaż to „Górale” mieli lepszą okazję do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu zawodnika Podbeskidzia Pareiko nie złapał piłki i ta trafiła do Demjana, któremu w ostatnim momencie zdołał przeszkodzić Bunoza. W 67. minucie spotkania niewiele brakło, aby Wisła miała rzut karny, Marcin Borski wskazał początkowo na wapno, lecz po naradzie z asystentami zmienił zdanie i ukarał Boguskiego za symulowanie żółtym kartonikiem. W 83. minucie mogło być 1: 0 dla klubu spod Wawelu. Jednak najpierw IIliew nie zdołał pokonać w stuprocentowej sytuacji Zajaca, który umiejętnie skrócił mu kąt strzału, a później Małeckiemu przy dobitce przeszkodził Wodecki, unosząc wysoko nogę i faulując zawodnika krakowskiej Wisły.

Wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie i oba zespoły mogą dopisać do swojej zdobyczy punktowej po jednym oczku.