Wisła po pierwszym sparingu

21 czerwca 2010 Wisła po pierwszym sparingu

Krakowska Wisła rozegrała pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do sezonu. Sparing wypadł bardzo obiecująco dla drużyny Henryka Kasperczaka.

Wisła zagrała z Garbarnią Kraków i wygrała 3:1. Dwie bramki zdobył Paweł Brożek, wracający do świetności strzeleckiej sprzed pamiętnej kontuzji. Trzeciego gola strzelił jego brat, Piotr.

Mecz rozegrano na stadionie sparingpartnera wiślaków. Dla trenera Kasperczaka była to świetna okazja, by sprawdzić kilku nowych piłkarzy lub tych, którzy przebywają na testach. Chodzi tu głównie o nowego bramkarza Wisły, czyli Milana Jovanicia, oraz testowanego obrońcę Alemao. Jednak blok defensywny wicemistrzów kraju nie miał za dużo pracy.

Paweł Brożek nie musi już łapać się za głowę - wraca do dawnej formy
Paweł Brożek nie musi już łapać się za głowę – wraca do dawnej formy (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Skutecznie zagrali wiślacy w ofensywie i do przerwy prowadzili 3:0. Garbarnia też miała swoje sytuacje, choćby w 27. minucie, ale strzał Bartosza Praciaka nogami wybronił Jovanić. Mniej owocny mecz miał Alemao, który zszedł przed przerwą z drobnym urazem.

W drugiej połowie w bramce Wisły stanął młody Filip Kurto i dał się pokonać. Jedynego gola w tej części gry zdobył Paweł Kosowicz w 58. minucie meczu.

Henryk Kasperczak ocenił pozytywnie swoją drużynę, twierdząc, że zagrała szybko i konsekwentnie. Ważne jest to, że cały mecz rozegrany był przez Łukasza Gargułę. Następny sparing krakowianie rozegrają 26 czerwca w Nowym Targu z Tartanem Presov.