Wisła ma alternatywę dla Pawełka!


Wygląda na to, że "Biała Gwiazda" już znalazła równorzędnego zmiennika dla Mariusza Pawełka. Nowym celem krakowskiego klubu ma być 29-letni fin - Henri Sillanpaa. Golkiper, na co dzień występuje w swojej rodzimej lidze, broniąc barw klubu, Vaasan PS. Wisła już od dawna rozglądała się za nowym bramkarzem, ale jak dotąd jej starania spalały na panewce.


Udostępnij na Udostępnij na

Sillanpaa jest bardzo ceniony w swoim kraju. 29-latek stawiany jest w jednym rzędzie z takimi tuzami jak: Jussi Jaaskelainen, Peter Enckelman czy Antti Niemi. Wiślacy jak do tej pory testowali już kilku solidnych bramkarzy, ale tylko jeden zrobił na nich nie małe wrażenie. Tym kimś był właśnie Sillanpaa, który potrzebował tylko dwóch dni by przekonać do siebie sztab szkoleniowy Wisły z trenerem bramkarzy, Jackiem Kazimierskim na czele.

Cena rynkowa zawodnika Vaasan PS wynosi 300 tys. euro. Krótki pobyt Sillanpyy pod Wawelem zdeterminowany był sezonem ligowym, który trwa w najlepsze na boiskach Skandynawii. Gdyby ten transfer doszedł do skutku Fin byłby czwartym bramkarzem krakowskiego klubu. Oprócz wspomnianego Pawełka barw Wisły bronią także Marcin Juszczyk i Ilie Cebanu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze