Wielka strata dla całego świata piłki nożnej! Zmarł Johan Cruyff


24 marca 2016 Wielka strata dla całego świata piłki nożnej! Zmarł Johan Cruyff

Dzisiaj po trudnej walce z rakiem płuc zmarł jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, Johan Cruyff. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki (1971, 1973, 1974) przeszedł na drugą stronę w ukochanej Barcelonie, gdzie zostanie zapamiętany jako twórca wielkiego „Dream Teamu”.


Udostępnij na Udostępnij na

Na oficjalnej stronie Holendra pojawił się następujący komunikat: W dniu 24 marca odszedł od nas w pokoju Johan Cruyff, który w stolicy Katalonii był otoczony opieką przez swoją rodzinę po ciężkiej walce z rakiem płuc. Z wielką żałością prosimy o poszanowanie prywatności jego rodziny podczas żałoby.

Holender przez wiele lat jako piłkarz stanowił o sile Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Holandii, z którą w 1974 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata. W późniejszym okresie piłkarz i trener wielkiej Barcelony, z której uczynił drużynę absolutnego topu. Johan Cruyff był ścisłym rekordzistą, jeśli chodzi o występy w finałach europejskich klubowych turniejów (13 razy).

„Boskiego Johana” kojarzono jako zadeklarowanego palacza aż do operacji serca w 1991 roku. Do chorowania na raka płuc przyznał się dopiero u schyłku minionego roku, dokładnie w grudniu 2015. Jeszcze w lutym na łamach „Guardiana” deklarował, że „wygrywa 2:0 z nowotworem i niedługo ostatecznie zwycięży”. Niestety nie udało mu się uniknąć śmierci i cały piłkarski świat znalazł się w głębokiej żałobie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze