Werder przedłużył wspaniałą passę

Zespół Thomasa Schaafa na inaugurację rozgrywek Bundesligi przegrał na własnym boisku z Eintrachtem Frankfurt 2:3. Od tamtej pory Werder nie doznał porażki, zdobywając w ośmiu meczach 18 punktów.

Werder po zwycięstwie w 9. kolejce nad TSG Hoffenheim awansował na czwarte miejsce w tabeli. Thomas Schaaf po spotkaniu nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

Z pewnością potrzebowaliśmy czasu, aby zagrać to, co potrafimy. Punktem zwrotnym w tym spotkaniu był oczywiście rzut karny i wspaniała interwencja Tima Wiese. Mam nadzieję, że mój zespół będzie grał jeszcze lepiej, będziemy nad tym pracować. Liczę, że będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa – wyjaśnił szkoleniowiec Werderu Brema.

Warto dodać, że golkiper bremeńczyków, Tim Wiese, jest niepokonany od 619 minut. Do rekordu Bundesligi ustanowionego przez Timo Hildebranda brakuje mu 265 minut. W najbliższej kolejce Werder zmierzy się na wyjeździe z VfL Bochum.