Wenger zapowiada transfery


1 lipca otwarte zostanie letnie okno transferowe. Zakupy nowych piłkarzy już zapowiada menadżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger. W przeddzień rozpoczęcia mistrzostw świata na Emirates Stadium zjawić się ma Marouane Chamakh.


Udostępnij na Udostępnij na

Pozyskanie napastnika wciąż aktualnych mistrzów Francji nie jest jedynym transferem planowanym przez „Kanonierów”. Podejrzewa się, że szeregi londyńskiej drużyny zasilą gracze formacji defensywnych. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż w czerwcu wygasają kontrakty aż trzem obrońcom Arsenalu: Mikaelowi Silvestre’owi, Williamowi Gallasowi i Solowi Campbellowi.

Mogę oświadczyć, że do inauguracji mistrzostw świata potwierdzimy transfer jednego piłkarza. Wierzę w swoją drużynę i jeżeli będzie nam potrzebne wzmocnienie w postaci dwóch, trzech piłkarzy, zakontraktuję ich. To jeszcze zależy, kto odejdzie. Będziemy się starać utrzymać Gallasa. Na chwilę obecną nie chcę deklarować konkretnych nazwisk – powiedział Wenger.

Nikt nie wie, w którą stronę posunie się rynek piłkarski w tym roku. Przed dokonaniem się pierwszych transferów rynek europejski faktycznie nie istnieje. Poza Anglią i silniejszymi klubami jego zasięg się jeszcze nie ukształtował – dodał francuski trener.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze