Wenger gotowy grać brzydko


Manager Arsenalu Londyn zapowiedział, że jest gotowy na to, ażeby jego drużyna grała brzydką piłkę, jeżeli to im pomoże w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu.


Udostępnij na Udostępnij na

Krytycy bowiem sugerują, że Arsenal może nie wygrać ligi grając swój ładny i porywający futbol przez cały czas, kiedy w Premiership kładzie się duży nacisk na walkę bark w bark i siłę fizyczną.

Wenger potwierdza, że jeżeli Arsenal będzie musiał tak grać, to będzie to robił:
– Najważniejszą rzeczą jest znaleźć sposób na wygraną – mówi francuski szkoleniowiec. – W ostatnim spotkaniu z Evertonem nie mogliśmy grać swoich krótkich podań, bo przeciwnicy świetnie nas blokowali. Nasze bramki padały po długich podaniach i walce fizycznej, bo tak musieliśmy po prostu grać.

Wenger potwierdza także, że jest zadowolony z gry opartej na bezpośrednich podaniach, ale zarzeka się również, że posiada zawodników, którzy świetnie radzą sobie w powietrzu.
– Przy grze bezpośrednimi podaniami trzeba mieć dwóch napastników, my ostatnio graliśmy tylko z jednym. Myślę, że zarówno Adebayor, jak i Bendntner mają predyspozycje, aby posyłać w ich kierunku długie piłki.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze