Oficjalna strona internetowa czwartej drużyny Championship, Leicesteru City, poinformowała dziś o podpisaniu umowy z Marcinem Wasilewskim. Polski stoper trafił do brytyjskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu i spędzi tam co najmniej rok.
Od czerwca bieżącego roku Wasilewski pozostawał bez pracodawcy, po tym jak wygasł jego kontrakt z Anderlechtem Bruksela. Zawodnikiem interesowali się m.in. właściciele Legii Warszawa, jednak mistrzów Polski odstraszyła potencjalna pensja dla obrońcy. Na zapleczu Premier League „Wasyl” zadebiutuje najprawdopodobniej 21 września w spotkaniu z Blackpoolem. Z Leicesterem City podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny.

– To dla mnie fantastyczny moment, gdyż zawsze marzyłem o grze w Anglii. Widziałem sobotnie zwycięstwo Leicesteru nad Wigan i jestem zachwycony tym co, zobaczyłem w klubie. Mam nadzieję, że będę wstanie pomóc drużynie w awansie do PL – skomentował Marcin Wasilewski.
Marcin Wasilewski ostatnie pięć i pół roku spędził w belgijskim Anderlechcie. Wcześniej występował w polskich zespołach: Lechu Poznań, Amice Wronki i Śląsku Wrocław. W reprezentacji Polski zagrał 60 razy. W Championship będzie czwartym Polakiem obok Tomasza Kuszczaka (Brighton), Radosława Majewskiego (Nottingham) oraz Tomasza Cywki (Barnsley).
juz peszko lepszy ale i tak lech nie wiedzial ze ma 4
nerki
Nareszcie znalazł klub. To dobry ruch działaczy
Leicester. Mam nadzieję, że dzięki dobrej grze w
klubie wróci do reprezentacji.
dobrze ze znalazl klub. jak bedzie dobrze gral to
pewnie wroci do kadry bo jest potrzebny.
Dobrze ze znalazl klub. Jego walecznosc jest swietna.