Redakcja

Vladimir Volkov w Lechu – „tymczasowy Douglas” z niezłym CV


29 stycznia 2016 Vladimir Volkov w Lechu –  „tymczasowy Douglas” z niezłym CV

Lech Poznań oficjalnie ogłosił, że nowym zawodnikiem „Kolejorza” zostanie czarnogórski lewy obrońca Vladimir Volkov. 29-latek, po pozytywnym przejściu testów medycznych, zostanie wypożyczony na pół roku z opcją transferu definitywnego z belgijskiego KV Mechelen.


Udostępnij na Udostępnij na

Czarnogórzec to ciekawy zawodnik, który powinien dość spokojnie poradzić sobie w naszej lidze i z miejsca wywalczyć sobie ważną pozycję w klubie. Zbliżający się do trzydziestki defensor ostatnie pół roku reprezentował belgijskiego średniaka z Mechelen, w którym rozegrał jedenaście meczów ligowych. Wcześniej grał w takich klubach jak serbski Partizan Belgrad, mołdawski Sheriff Tyraspol i portugalskie Portimonense. 17 razy zakładał też koszulkę swojej reprezentacji.

Jakim zawodnikiem jest Volkov? W odróżnieniu od Douglasa jego mocną stroną są warunki fizyczne. Ma 185 cm wzrostu, jest solidnie zbudowany. W obronie potrafi grać twardo i bezkompromisowo. Nie oznacza to jednak, że Czarnogórzec skupia się wyłącznie na obronie – w czasach gry w Sheriffie ustawiano go na lewym skrzydle, gdzie imponował bardzo dobrymi statystykami (13 bramek w 45 meczach ligowych). Lubi wycieczki do przodu, potrafi dobrze dośrodkować (choć do poprzednika mu raczej daleko).

Transfer Volkova to wyraźny sygnał płynący z Poznania – nie myślimy wyłącznie o graczach, na których możemy zarobić, potrzebne są nam wzmocnienia na już. Rywalem Czarnogórca będzie Tamas Kadar, faworytem w tej walce jest raczej nowy gracz. Teraz pozostaje czekać na odpowiedź Legii, która, jak powszechnie wiadomo, szykuje bardzo solidne posiłki zza zachodniej granicy. Liga bez wątpienia będzie ciekawsza.

https://youtu.be/YIaGNCL0vHU

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze