Vitezslav Lavicka znowu błysnął! I dołączył do elitarnego grona trenerów ESA


Trener Śląska Wrocław otrzymał dzisiaj przedwczesny prezent pod choinkę

20 grudnia 2019 Vitezslav Lavicka znowu błysnął! I dołączył do elitarnego grona trenerów ESA
Piotr Matusewicz / PressFocus

Lada dzień zasiądziemy do wigilijnego stołu, żeby zjeść kolację i spędzić ten – dla wielu – wyjątkowy czas w gronie najbliższych. Co więcej, tego dnia zwykle możemy spodziewać się urozmaicenia w postaci prezentów, które są nieodzowną częścią świąt Bożego Narodzenia. Tak nieodzowną jak rozdawanie prezentów w postaci nagrody za bycie najlepszym trenerem miesiąca w ekstraklasie, którym został dzisiaj Vitezslav Lavicka.


Udostępnij na Udostępnij na

Czeski szkoleniowiec według kapituły złożonej z trenerów PKO BP Ekstraklasy zasłużył na miano najlepszego szkoleniowca w minionym miesiącu. Miesiącu, który dla Śląska Wrocław był niezwykle udany, a pod pewnymi względami wręcz przełomowy. Podopieczni Vitezslava Lavicki wygrali bowiem wszystkie cztery mecze ligowe na przestrzeni listopada, co jawi się jako wielki sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę trzy aspekty.

Aspekt nr 1: ostatni mecz z Piastem w listopadzie (wygrany 3:0 przez Śląsk) wyrównał historyczny rekord klubu, czyli pięciu zwycięstw z rzędu w sezonie zasadniczym ekstraklasy.

Aspekt nr 2: ostatni mecz z Piastem w listopadzie sprawił, że Vitezslav Lavicka stał się najlepszym zagranicznym trenerem w historii Śląska pod względem liczby zwycięstw w ekstraklasie (wcześniejszym rekordzistą był Stanislav Levy, miał ich 16).

Aspekt nr 3: świetny bilans bramek (9:2) z atrakcyjną zdobyczą po meczu z aktualnym mistrzem Polski na czele.

Jak widać, tytuł najlepszego trenera w listopadzie w rękach Vitezslava Lavicki jest kwestią w pełni zasłużoną. I to po raz drugi w sezonie 2019/2020 (wcześniej w sierpniu), co pozwoliło Czechowi dołączyć do grupy dziewięciu szkoleniowców ekstraklasy z więcej niż jednym takim laurem na koncie.

Mecze Śląska Wrocław w listopadzie:

3:1 z Wisłą Płock

1:0 z ŁKS-em Łódź

2:1 z Wisłą Kraków

3:0 z Piastem Gliwice

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze