Vidic uniknie kary


26 sierpnia 2009 Vidic uniknie kary

Komisja do spraw dyscyplinarnych przy Angielskim Zwiazku Piłki Nożnej nie nałożyła kary na Nemanję Vidicia, pomimo że środkowemu obrońcy Manchesteru United groziło zawieszenie nawet na trzy spotkania.


Udostępnij na Udostępnij na

W sobotnim meczu 3. kolejki Premiership, w którym Wigan zmierzyło się z Manchesterem United, doszło do ostrego starcia pomiędzy Nemanją Vidiciem a Hugo Rodallegą. Prowadzący to spotkanie Howard Webb nie zauważył momentu, w którym Serb uderzył ręką w twarz napastnika gospodarzy. Zajście zarejestrowały jednak kamery.

Vidic jednak uniknie kary
Vidic jednak uniknie kary (fot. skysports.com)

W oficjalnym oświadczeniu komisji możemy przeczytać, że nagranie wideo nie pokazuje jednoznacznie czy serbski obrońca faktycznie uderzył w twarz Rodallegę. Dla managera „Czerwonych Diabłów” decyzja komisji jest o tyle ważna, że w sobotę United czeka ważny pojedynek ligowy z Arsenalem. Brak Vidicia byłby dla Fergusona ogromnym osłabieniem.

Kary uniknął również poszkodowany. Rodallega tak impulsywnie zareagował na zachowanie Vidica, że o mały włos nie znokautował Howarda Webba. Za swoje zachowanie Kolumbijczyk otrzymał jedynie żółtą kartkę.

Komentarze
~Pepsi (gość) - 14 lat temu

Webb by tylko karniaki dawał.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze