Van Ginkel: Będę walczył o miejsce w składzie


Nowo pozyskany do Chelsea pomocnik, Marco van Ginkel, jest zdeterminowany, aby wywalczyć dla siebie podstawowe miejsce w składzie „The Blues” pod wodzą Jose Mourinho. 20-latek wywarł bardzo dobre wrażenie podczas przygotowań do sezonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Reprezentant Holandii U-20 zdążył już dowieść, że jest dobrym wzmocnieniem dla londyńskiej ekipy. Dla młodego grajka to będzie pierwszy sezon w Premier League. Chłopak zdaje sobie sprawę, że na pewno będzie trudno, jednak ma nadzieję, że dzięki temu transferowi zwróci na siebie uwagę selekcjonera „Oranje”, Louisa van Gaala, w perspektywie przyszłorocznych mistrzostw świata.

Przeprowadzka z Vitesse do Chelsea to wielki krok w przód. Będę rozgrywał mecze na wysokim poziomie i dzięki temu rozwinę się jako piłkarz. Jestem całkowicie pewny siebie, wierzę w swoje umiejętności, ale nikt nie wie na pewno, czy będzie rozgrywał swoje spotkanie co tydzień. Nawet bardziej doświadczeni piłkarze nie mogą być tego pewni – mówi Van Ginkel.

W ostatnich sparingach rozgrywałem mecze od pierwszych minut. Kiedy gra się przez 60 czy 70 minut na boisku, wtedy zdaje się sprawę z tego, że jest się na właściwej drodze. Czuję, że mogę utrzymać mój odpowiedni poziom pod względem fizycznym. Jednak chcę także pokazać swoje umiejętności na początku nadchodzącego sezonu.

Chcę rozegrać tyle spotkań, ile tylko będzie możliwe, spoglądając w stronę najbliższego mundialu w Brazylii. Osobiście jeszcze nie rozmawiałem o tym z Louisem van Gaalem, ale moim pragnieniem jest wyjazd na mistrzostwa świata z reprezentacją Holandii. Mam oczywiście nadzieję, że będę częścią tego zespołu – kończy Holender.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze