Van Der Vaart: Chciałbym grać we Włoszech


Kluczowy zawodnik HSV - Rafael Van der Vaart przyznał, że jego marzeniem są regularne występy na boiskach Serie A.


Udostępnij na Udostępnij na

Wszystko wskazuje na to, że Van der Vaart, którym zainteresowany jest Juventus Turyn, opuści Bundesligę wraz z końcem obecnego sezonu.

„Liga włoska jest bardzo wyrównana. Myślę, że byłby to odpowiedni krok w mojej karierze, dzięki któremu nabrałbym wiele doświadczenia.” – powiedział Holender.

„Włochy są pięknym krajem. Chciałbym występować w jednej z drużyn Serie A, jednak na chwilę obecną muszę się skoncentrować na dobrych występach w HSV.”

Van der Vaart przeniósł się do Bundesligi w 2005 r. z Ajaxu Amsterdam, jednak obecnie uważa, że nadszedł czas na nowe wyzwania.

„Nie mam zamiaru przedłużać kontraktu z HSV, nawet gdybym dostał bardzo atrakcyjną ofertę pod względem finansowym.” – kontynuuje 24-latek.

„Kontrakt z klubem wygasa w 2010 roku, więc mamy dużo czasu na negocjacje. Mimo wszystko, nie wyobrażam sobie, abym spędził na boiskach Bundesligi dłużej.”

„Jestem zaszczycony faktem, że interesują się mną włodarze tak znanego klubu jak Juventus. Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat, gdyż nie przystąpiliśmy do rozmów.” – kończy Van der Vaart

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze