Tytuł dla Olympiakosu, 90 minut Żewłakowa i Wawrzyniaka

Dzięki zwycięstwu nad Panioniosem Ateny 3:2 w 27. kolejce ligi greckiej Olympiakos Pireus zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Jest to 37. mistrzostwo w historii tego klubu.

W niedzielnym spotkaniu całe 90 minut rozegrał w barwach zespołu gości Michał Żewłakow. Bramki na wagę mistrzostwa w meczu z Panioniosem zdobyli: Matt Derbyshire, Giannis Mantianis (gol samobójczy) oraz Dudu. Na listę strzelców w zespole gospodarzy wpisali się Louis Lourenso i Anderson Gonzaga.

Całe spotkanie rozegrał również inny reprezentant Polski, Jakub Wawrzyniak. 25-letni obrońca wystąpił w barwach Panathinaikosu Ateny w zremisowanym meczu z Asterasem Tripolis (1:1). Jedyną bramkę dla gości zdobył w 24. minucie Dimitris Salpingidis (było to już dziewiąte trafienie tego zawodnika w obecnym sezonie). Nieoczekiwanie w 64. minucie Vaggelis Kaounos zdobył gola na wagę remisu. Po tym spotkaniu Panathinaikos zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 54 punktów, natomiast Asteras plasuje się na ósmej pozycji.

Maciej Żurawski wpisał się po raz ósmy w tym sezonie na listę strzelców. AE Larissa wygrała w Salonikach z Iraklisem 2:0, a polski napastnik zdobył bramkę w 73. minucie. W zespole gospodarzy tylko na ławce rezerwowych znalazł się Wojciech Kowalewski.

Skoda Xanti doznała przykrej porażki na własnym stadionie z Ergotelisem Iraklion 0:1. Pełne 90 minut w drużynie gospodarzy zaliczył Rafał Grzelak. Również Arkadiusz Malarz rozegrał w tej kolejce całe spotkanie, a jego OFI Kreta pokonała Pantrhakikos Komotini 4:3. PAOK Saloniki z Mirosławem Sznaucnerem w składzie wygrał z Thrasivoulosem Fylis 2:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) i Piotr Piechniak (Levadiakos FC) nie znaleźli się w kadrach meczowych swoich zespołów.