TVN obraził się na Legię! Koniec współpracy?


14 maja 2016 TVN obraził się na Legię! Koniec współpracy?
Grzegorz Rutkowski

Przez ostatnie tygodnie na platformie Player.pl można było oglądać serial wyprodukowany we współpracy z Legią pt. „Legenda” z okazji stulecia istnienia klubu. W dniu dzisiejszym do obejrzenia został już tylko jeden odcinek, pierwszy, który jako jedyny pojawił się na oficjalnym kanale klubu na YouTube. Co się stało?


Udostępnij na Udostępnij na

Zazwyczaj, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie tym razem! Doskonale pamiętamy transparent, który przy okazji ostatniego spotkania Legii z Piastem zawisł na „Żylecie”. O całej sprawie informowaliśmy w artykule „Prokuratura zajmie się kibicami Legii”.

http://igol.pl/ekstraklasa/prokuratura-zajmie-sie-kibicami-legii/

Mimo że TVN nie został bezpośrednio wymieniony na „liście chwały”, to obrażał on Monikę Olejnik, pracownicę stacji. Kibice od kilku godzin zastanawiali się, co się stało z odcinkami, które zostały już wstawione i nagle zniknęły. Osoby szukające poprzednich nagrań natknęły się na taki komunikat.

legenda
Taki komunikat zastali kibice szukający „Legendy” (zrzut ekranu: Player.pl)

Fani zainteresowali się sprawą i zaczęli dopytywać się o szczegóły sprawy na fanpage’u Player.pl. Jaką odpowiedź otrzymali? Okazuje się, że zarząd postanowił zerwać współpracę i z tego powodu materiały, które zostały opublikowane do tej pory, zostały usunięte.

legenda2
(zrzut ekranu: Facebook.com)

Widzowie na całym świecie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, będą mieli szanse poznać unikatową historii Legii Warszawa. Projekty, takie jak serial (L)egenda, to znakomity sposób wsparcia i uhonorowania organizacji sportowych i wydarzeń, w które sukcesywnie poprzez naszą rozbudowaną ofertę transmisji, będziemy się angażować – mówił Christian Anting, prezes zarządu TVN.

Szkoda, że projekt upadł po zaledwie kilku z 30 odcinków.

Czy to oznacza koniec serialu? Pierwszy odcinek wciąż jest dostępny na oficjalnym kanale Legii na YouTube, jednak jak można przeczytać w opisie „kolejne będą już tylko na Player.pl”. Ponadto prace nad kolejnymi filmami zostały podobno przerwane. To z pewnością duża strata, bo materiały były interesujące nie tylko dla fanów Legii, ale również pozostałych osób, które w ten sposób mogły poznać mechanizmy działające wewnątrz drużyny.

Stosunki między ITI a kibicami stołecznej drużyny zawsze były napięte. Były właściciel TVN nie był zbyt lubiany na trybunach i cały czas dochodziło do spięć na linii włodarze-fani. Mimo to koncern trzymał Legię w rękach przez dziesięć lat do stycznia 2014 roku, kiedy oddał klub w ręce Dariusza Mioduskiego i Bogusława Leśnodorskiego. 11 miesięcy temu ITI wyzbyło się również Grupy TVN, która należy teraz do Scripps Networks Interactive.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze