Trwa znakomita passa Chinyamy


Napastnik warszawskiej Legii - Takesure Chinyama ma za sobą bardzo udany tydzień. Najpierw we wtorek strzelił dwie bramki Polonii Bytom w meczu Pucharu Ekstraklasy, a wczoraj powtórzył ten wyczyn przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu.


Udostępnij na Udostępnij na

Dobra postawa snajpera stołecznej drużyny nie umknęła uwadze selekcjonerowi reprezentacji Zimbabwe – Jose Claudinei’ego, który wysłał powołanie dla popularnego „Cziniego” na zgrupowanie zawodników występujących na co dzień zagranicą kraju.

Jak obliczyli tamtejsi dziennikarze, Chinyama jest drugim najskuteczniejszym graczem (14 goli) spośród wszystkich obywateli Zimbabwe występujących w ligach europejskich. Lepszy od niego jest tylko Eddie Mashinya (15 bramek), który zarabia na życie na Cyprze, natomiast tuż za plecami legionisty znajduje się Benjani Mwaruwari z Manchesteru City.

Na pewno Chinyama poważnie myśli o wywalczeniu korony króla strzelców. Na razie zajmuje drugie miejsce w tej klasyfikacji, mając o jedno trafienie mniej od Pawła Brożka. Czarnoskóry zawodnik musi także uważać na Adriana Sikorę, który wczoraj również wpisał się dwukrotnie na listę strzelców i  ma już 10  goli na koncie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze