Redakcja

TOP 5 bramek w meczach Wisła – Legia


5 grudnia 2015 TOP 5 bramek w meczach Wisła – Legia

Niedzielny mecz na Stadionie Miejskim w Krakowie między Wisłą a Legią ma być hitem kolejki. "Białej Gwieździe" nie idzie obecnie tak dobrze jak w ostatnich latach, mimo to ich pojedynki z "Wojskowymi" wciąż wzbudzają wielkie emocje. Przypomnijmy sobie kilka najładniejszych bramek, jakie padały w spotkaniach tych klubów.


Udostępnij na Udostępnij na

5# – Ondrej Duda
Młodziutki Słowak zbiera za swoją grę różne recenzje. Pewne jest jednak to, że pomocnik Legii ma ogromny potencjał, który daje szanse na to, by w przyszłości trafić do dobrego europejskiego klubu. Takim oto strzałem z pierwszej piłki dobił Wisłę Kraków w ubiegłym sezonie.

https://www.youtube.com/watch?v=aP1Lkcp2-xo

 

#4 – Kamil Kosowski
Tego człowieka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W seniorskiej karierze Kosowski rozgrywał mecze dla reprezentacji Polski, grał również w dziewięciu klubach, jednak to z Wisłą Kraków kojarzy się najbardziej. Pod koniec kariery wrócił nawet na chwilę na Reymonta. Jego piękna bramka na 2:0 z rewanżowego spotkania finału Pucharu Ligi pozwalała uwierzyć kibicom Białej Gwiazdy, że strata z pierwszego meczu (0:3) jest do odrobienia.

( od 10:13)

https://www.youtube.com/watch?v=wHDxwW6PRf0

 

#3 – Tomasz Sokołowski
Tomasz Sokołowski to ważna postać w historii klubu z Warszawy. Było mu dane zagrać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i wygrać po jednym: Pucharze Polski, Superpucharze i mistrzostwie Polski. Takim oto trafieniem, nieco w stylu van Bastena z mistrzostw Europy, „Sokół” otworzył wynik finału Pucharu Ligi.

#2 – Jacek Magiera
Jacek Magiera to kolejna zasłużona postać Legii. Wiele lat pięknej kariery zawodniczej, później członek sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, a także trener zespołu rezerw. Ze względu na swoją pozycję (defensywny pomocnik) bramek za wiele w karierze nie zdobył, jednak ta strzelona w 2003 r. przeciwko Wiśle zasługuje na pochwały. Trafienie od 10:00:

https://youtu.be/vcV2DHOtKb4

#1 – Semir Stilić
„Co państwo powiedzą na tego gola z rzutu wolnego?”
Bośniak jest dobrze znany ze zdobywania pięknych bramek. Jeszcze za czasów gry w barwach Lecha Poznań zachwycał kapitalnymi uderzeniami z dystansu, ten rzut wolny jest jednak wyjątkowej urody. Semir Stilić oddał idealny strzał w końcówce spotkania, zapewniając tym samym swojej drużynie jeden punkt. Szkoda tylko, że kibice nie mogli widzieć tego na żywo…

#BONUS – Łukasz Garguła
Na zakończenie mały bonus – żeby liczba bramek dla obu drużyn była sprawiedliwa. Były pomocnik Wisły Kraków potrafi przymierzyć z dystansu. Takim oto strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Duszana Kuciaka, który musi się mieć na baczności, „Biała Gwiazda” dalej ma kilku zawodników zdolnych do mocnego uderzenia zza pola karnego.

https://www.youtube.com/watch?v=XIgvfiFkrKk

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze