Redakcja

Top 20 cytatów Johana Cruyffa


24 marca 2016 Top 20 cytatów Johana Cruyffa

Cruyff od nas odszedł, ale jego piłkarska idea zostanie na zawsze. Podobnie jak chociażby Diego Maradona czy Pele był wybitnym piłkarzem, ale to, co go odróżniało od wymienionej dwójki, to fakt, że miał równie wybitny umysł co nogi. Był równie wybitnym trenerem co graczem, stworzył swój dream team, który był odzwierciedleniem jego wizji piłki i spojrzenia na nią. Jego osobę świetnie oddają liczne cytaty.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Piłka nożna to gra błędów. Kto robi ich najmniej, ten wygrywa.

2. Dlaczego nie umiałeś pokonać drużyny, która była bogatsza od twojej? Jakoś nigdy nie widziałem, by worek pieniędzy strzelił gola.

3. Statystycznie udowodniono, że grając mecz, masz piłkę przy stopach przez średnio trzy minuty gry. Więc najważniejszą rzeczą jest to, co robisz przez pozostałe 87 minut gry. To determinuje, czy jesteś dobrym bądź złym piłkarzem.

4. Jeśli masz piłkę, to jako drużyna musisz sprawić, żeby boisko było najszersze jak się da. Gdy nie masz piłki, to musisz sprawić, by plac gry był jak najwęższy jak się da.

https://twitter.com/rafa_lebiedz24/status/712991451160952832

5. Granie w piłkę jest bardzo proste, ale grać prostą piłkę to najtrudniejsza rzecz, jaka istnieje.

6. Jakość bez wyników jest bezcelowa. Wyniki bez jakości są nudne.

7. Moim zdaniem fatalne jest to, że teraz młode talenty są odrzucane w oparciu o statystyki komputerowe. Bazując na kryteriach w Ajaksie, ja też zostałbym odrzucony. Kiedy miałem 15 lat, nie umiałem kopnąć piłki lewą nogą na 15 metrów, a prawą kopałem na jakieś 20 metrów. Moje największe zalety, kreatywność i technika, nie mogłyby zostać rozpoznane przez komputer.

8. Musimy być pewni, że ich najgorsi piłkarze będą mieli piłkę przy nodze jak najczęściej. Wtedy od razu ją odzyskamy.

9. Głównym problemem Brytyjczyków jest to, że mają zbyt wiele rozgrywek i za dużo meczów. Nie mają wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na mecze w europejskich pucharach czy wdrożyć nowe idee czy pomysły gry, bo cały czas grają ze sobą na krajowym podwórku.

10. Przypadek jest logiczny.

11. Jest tylko jeden moment, gdy możesz być na czas. Jeśli nie zrobisz tego w tej konkretnej chwili, to albo jesteś za wcześnie, albo zbyt późno – tak mówił o wślizgach.

https://twitter.com/messi10stats/status/712989610662465540

12. W golfie jest osobny trener od drive’a, putta, chipa. A w piłce jeden dla ponad 20 piłkarzy. I mówią, że to fenomen. A tak naprawdę to absurd.

13. Futbol nie może być dla biznesmenów. Nie jestem elektrykiem, więc nie zabieram się za naprawianie światła.

14. Jeśli nie możesz wygrać, spraw, żebyś nie przegrał.

15. Lepiej przegrać, używając swojej wizji niż czyjejś.

16. Zanim zrobię błąd, to błędu nie robię.

17. W prowadzonych przeze mnie drużynach bramkarz to pierwszy napastnik, a napastnik to pierwszy obrońca.

18. Jeśli drużyna przeciwna ma dwóch świetnych stoperów, graj bez napastnika.

19. W piłkę nożną gra się za pomocą głowy.

20. Wyszkolenie techniczne nie polega na tym, że potrafisz żonglować piłkę tysiąc razy. Każdy umie to zrobić poprzez ćwiczenie. Z czymś takim możesz iść do cyrku. Technika to podanie piłki za pomocą jednego kontaktu, z odpowiednią prędkością, w odpowiednim momencie, na lepszą nogę twojego kolegi.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze