To dopiero początek


Dzisiaj o godzinie 17:55 na boisko we Lwowie wybiegną reprezentacje Polski i Ukrainy. Dla obu zespół będzie to półmetek w przygotowaniach do eliminacji Mistrzostw Świata. W przypadku Polaków, trener Beenhakker po nie udanych Mistrzostwach Europy musi coś zmienić w zespole, coś co pozwoli na awans do następnej prestiżowej imprezy.


Udostępnij na Udostępnij na

Wczoraj popołudniu ekipa Leo Beenhakkera, niczym gwiazdy światowego formatu, została przywitana we lwowskim hotelu Opera. Wieczorem piłkarze mieli lekki trening, po to by zapoznać się z murawą stadionu na którym dzisiaj rozegrają mecz z gospodarzami. Do kadry, awaryjnie został powołany Tomasz Zahorski, który nie miał czasu nacieszyć się swoją „nową” żoną. Piłkarz Górnika Zabrze w sobotą wziął ślub a niestety w niedzielę rano miał się zameldować w Warszawie. Jak widać, gdy kadra wzywa to nie można jej odmówić, a przynajmniej nie powinno.

W dzisiejszym spotkaniu, selekcjoner naszej drużyny nie będzie mógł skorzystać z Grzegorza Bronowickiego, któremu odnowiła się kontuzja kolana. Jednak to nie koniec niespodzianek w naszym zespole. Leo Beenhakker na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił nowego kapitana drużyny narodowej. Maćka Żurawskiego zastąpił Michał Żewłakow. Obrońca Olympiakosu Pireus podczas ostatnich meczów, nie tylko tych na ME, był mocnym punktem zespołu i dlatego taka decyzja nikogo nie dziwi. „Don Leo” zmieniając kapitana dał sygnał, że szykują się zmiany i nikt za zasługi w reprezentacji grać nie będzie. W razie nieobecności kapitana Żewłakowa, opaskę przejmie Mariusz Lewandowski. 

„W najbliższej kampanii kapitanem będzie Michał Żewłakow. Jeśli on nie będzie mógł grać, zastąpi go Mariusz Lewandowski. Rozmawiałem z Żurawskim przez telefon. Drzwi do kadry nie są przed nim zamknięte”– powiedział Beenhakker. Brak zawodnika Larissy w kadrze na spotkanie z Ukrainą to największe zaskoczenie. Holender powiedział jednak, że zamierza sprawdzać różne warianty gry i ustawienia, dlatego dzisiejszego spotkania z Ukrainą nie można traktować zbyt poważnie.

Komentarze
~czareq (gość) - 15 lat temu

.................ehh szkoda gadać

Odpowiedz
~greko111 (gość) - 15 lat temu

i tak jestescie najlepsi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze