Telichowski: Prosimy o wyrozumiałość!


Błażej Telichowski jeszcze do niedawna myślał, że sezon rozpocznie w barwach Groclinu Grodzisk Wlkp. Tak się jednak nie stało, bo drużyna z Grodziska przeniosła się do stolicy Polski, by połączyć siły z tamtejszą Polonią. Co sądzi na ten temat sam zawodnik, oraz jakie cele stawia sobie w nadchodzącym sezonie, to wszystko w specjalnym, ekskluzywnym wywiadzie dla serwisu iGol.pl!


Udostępnij na Udostępnij na

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że rozpocznie Pan sezon jako piłkarz Groclinu Grodzisk… okazuje się jednak, że będzie Pan w tym sezonie grał w klubie z Konwiktorskiej …

Z tym rozpoczęciem sezonu w Groclinie to nie jest do końca prawda. Nie tak dawno wydawało sie zaczniemy sezon jako Śląsk Wrocław a kilkanaście dni temu , że to będzie Pogoń Szczecin. W końcu przechodzimy do klubu z ulicy Konwiktorskiej i myślę, iż warto było czekać na ten moment, bo jak widać nie było praktycznie kłopotu pomiędzy prezesami i szybko doszli do porozumienia. Pozostaje teraz wszystko dobrze poukładać a nam zawodnikom jak najlepiej sie przygotować do sezonu.

Jest Pan zadowolony z takiego obrotu spraw ?

Tak jak powiedziałem wcześniej moje zdanie jest takie, że to dobry ruch ze strony prezesów. A jak to będzie dalej wyglądało to już zależy od wszystkich zaczynając od nas, a skończywszy na obsłudze boiska.

Jak układa Wam się współpraca z zawodnikami, którzy dołączyli do Was z zespołu Polonii Warszawa ?

Bardzo dobrze. Z większością znamy się już z boisk piłkarskich i nie tylko. Z tym nie było żadnego problemu. Teraz trzeba się tylko zgrać i dobrze przygotować do sezonu aby osiągnąć dobry wynik.

Stać Was na to, aby już w nadchodzącym sezonie walczyć o jak najwyższe cele w lidze ?

Nie che prognozować, ponieważ jest to nowy twór i na przykładzie Lecha i Amiki. Można zauważyć, że na początku będzie bardzo trudno, ale jestem optymistą i wierze w to, że będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Zbigniew Drzymała wycofał się ze sponsorowania klubu. To chyba duża strata nie tylko dla Groclinu, ale i dla całej piłkarskiej Polski…

Na pewno tak. Był to nie tylko człowiek zamożny, ale przede wszystkim fanatyk piłki nożnej i sportu. Wszystko w klubie było doskonale zorganizowane i poukładane. Mam nadzieję, że w Zbigniew Drzymała nadal w jakimś stopniu będzie się udzielał w polskim sporcie.

W reprezentacji Polski pojawia się coraz większa ilość młodych zawodników… liczy Pan na to, że nadejdzie i taki czas, że Leo Beenhakker postawi także i na Błażeja Telichowskiego ?

Myślę, że każdy zawodnik posiadający polski paszport marzy o tym aby zagrać w kadrze. Tak samo jest w moim przypadku. Ale aby tak sie stało muszę wywalczyć pewne miejsce w składzie i grać na dobrym poziomie. Ale tak jak mówię najważniejsze jest dobre przygotowanie do sezonu i później udowodnienia na boisku, że sie potrafi grać a potem można myśleć o czymś więcej.

Czy z perspektywy czasu nie jest Panu żal, że nie został w poznańskim Lechu i z tą drużyną nie walczy o najwyższe trofea w kraju ?

Jeżeli chodzi o Poznań i drużynę Lecha to na pewno czuje się związany z tym klubem. Pochodzę z Wielkopolski i zawsze kibicowałem KOLEJORZOWI, ale kiedy Lech łączył się z Amiką dostałem ofertę z Grodziska i z niej skorzystałem i na pewno tego nie żałuję. Zdobyłem z tym klubem PP i dwukrotnie PE, a także grałem w P.Uefa, więc osiągnąłem więcej przez te 2 lata niż to co Lech. Poza tym Groclin dysponował super bazą piłkarską jak na Polskie warunki i niczego nie brakowało. Żal opuszczać tej mieściny, ale takie jest życie więc teraz trzeba udowodnić przydatność w Warszawie.

Pańskie cele na nadchodzący sezon ?

Celem numer 1 jest wywalczenie miejsca w składzie i gra na równym poziomie.

Chciałby pan coś powiedzieć kibicom Polonii Warszawa przed zbliżającym się nowym sezonem ?

To, że na pewno zawodnicy będą robić wszystko, aby Polonia była w górnej części tabeli, a kibiców prosimy o doping i może na początku o wyrozumiałość…

Komentarze
~yleilm (gość) - 15 lat temu

lpucxsitjjrkroxjgwoawdvadzayod

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze