Runda wiosenna Bundesligi należy bez wątpienia do VfB Stuttgart. Zespół Christiana Grossa odniósł 12. zwycięstwo w bieżącym roku i wciąż walczy o przepustkę do europejskich pucharów.
W piątkowym spotkaniu na Rewirpower-Stadion „Die Schwaben” zaimponowali skutecznością, wolą walki i grą taktyczną. Drużyna gospodarzy natomiast, mimo widma spadku, zaprezentowała się bardzo słabo, nie stwarzając sobie tak naprawdę żadnej groźnej sytuacji podbramkowej.
W 14. minucie Timo Gebhart po rajdzie prawą stroną dośrodkował na pole karne, Ciprian Marica przypadkowo zagrał do Cacau, a napastnik reprezentacji Niemiec z najbliższej odległości pokonał Philippa Heerwagena. Tuż po chwili duet napastników VfB Stuttgart przeprowadził kolejną składną akcję, tym razem jednak na listę strzelców wpisał się Marica.
Zespół Christiana Grossa mógł podwyższyć prowadzenie, niestety, strzały Roberto Hilberta, Gebharta oraz Maricy były niecelne.
Ostatecznie VfB Stuttgart zdobył komplet punktów w starciu z VfL Bochum i z dorobkiem 53 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli.