Stuttgart nie dla Drobnego


Horst Heldt przyznał w wywiadzie dla „Kickera”, że choć VfB Stuttgart szuka bramkarza, Jaroslav Drobny nie należy do grona kandydatów. Golkipera berlińskiej Herthy media często łączyły z transferem do VfB, zwłaszcza w obliczu spadku jego klubu do drugiej ligi.


Udostępnij na Udostępnij na

Jesteśmy tuż przed podjęciem decyzji – zdradził Heldt „Kickerowi”. Stuttgart szuka nowego bramkarza, w najbliższym czasie okaże się, czy będzie to numer jeden, czy po prostu doświadczony zawodnik na ławkę rezerwowych. Na pewno nie będzie nim jednak Jaroslav Drobny.

Po sezonie karierę kończy Jens Lehmann, który przez ostatnie dwa lata bronił barw „Die Schwaben”. Najbardziej prawdopodobny wydaje się wariant, w którym jego następcą zostanie Sven Ulreich, który jest klubowym wychowankiem i drugim bramkarzem reprezentacji Niemiec do lat 21. Ulreich zastępował Lehmanna w trzech meczach obecnego sezonu i pokazał się z dobrej strony. Klub właśnie przedłużył z nim kontrakt do 2013 roku.

To naprawdę utalentowany i odważny bramkarz – mówił o nim trener Christian Gross. 

Dziennik „Stuttgarter Nachrichten” uważa, że w przyszłym sezonie Ulreich będzie nowym numerem jeden w VfB, a jako rezerwowego bramkarza klub zatrudni Marca Zieglera z Borussii Dortmund.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze