Streich: To nie jest normalne


Christian Streich nie jest zadowolony z postawy swoich zawodników. Nic dziwnego, skoro Freiburg w dwóch ostatnich meczach stracił dziesięć goli.


Udostępnij na Udostępnij na

W poprzedniej kolejce we Fryburgu ekipa Christiana Streicha straciła pięć bramek w starciu z Wolfsburgiem. Dziś zawodnicy zawitali na Signal Iduna Park i Olivier Baumann ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki pięciokrotnie.

To nie jest normalne – powiedział po dzisiejszym meczu Chrisitan Streich. Po czym dodał, że wpływ na postawę jego zawodników może mieć zainteresowanie innych klubów: – Nie możemy być spokojni. Nasi piłkarze są oferowani innym klubom.

Słowa trenera Freiburga nie są bezpodstawne. Niektórzy z piłkarzy mają w swoich kontraktach wpisane klauzule transferowe. Maksa Krusego i Daniela Caligiuriego można wykupić za nieco ponad 2 miliony euro. Tego drugiego już od roku obserwuje Bayer Leverkusen. Natomiast Jan Rosenthal po sezonie odejdzie do Eintrachtu Frankfurt.

Bardzo dobrze pracowaliśmy. Ale nagle pojawiły się niesprzyjające nam mechanizmy. Działalność menedżerów i doradców piłkarzy nie wpływa dobrze na naszą grę.

Przez ostatnie porażki Freiburg spadł z piątego miejsca na ósme. W kolejnym tygodniu ekipę z Fryburga czeka ważny mecz z Borussią M’Gladbach.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze