Stilić: Cieszę się, że wygraliśmy

20 marca 2011 Stilić: Cieszę się, że wygraliśmy

W sobotnim starciu Lech Poznań wygrał na własnym terenie z Jagiellonią. Po spotkaniu kilku zawodników Lecha zostało poproszonych o skomentowanie meczu.

Bartosz Ślusarski

Odetchnął Pan z ulgą po końcowym gwizdku?

Na pewno, mecz był bardzo ciężki, wynik 2:0 nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku, gdyż jednak Jagiellonia stworzyła sobie sytuacje do strzelenia gola, ale trzy punkty zostają w Poznaniu i bardzo się z tego cieszę.

Nie zabrakło również sytuacji kontrowersyjnych jak starcie Manuela Arboledy z Vukiem Sotiroviciem oraz doskonałe sytuacje Tomasza Frankowskiego.

Semir Stilić był bohaterem spotkania
Semir Stilić był bohaterem spotkania (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Ten wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku, ale mieliśmy rzeczywiście szczęście przy tych sytuacjach w pierwszej połowie, kilka razy napastnicy Jagielloni urwali się obrońcom. Ta nasza gra nie była najgorsza, ale Semir Stilić strzelił gola, a potem kolejnego. Najważniejsze jest zwycięstwo, ale oczywiście musimy przemyśleć te złe sytuacje, jakie były w naszym zespole.

Teraz chwila przerwy na reprezentację, powrócimy do rozgrywek Ekstraklasy za dwa tygodnie. Za nami są już cztery kolejki rundy wiosennej, czy możemy pokusić się o jakieś podsumowanie?

Myślę, że przyjdzie na to czas, gdy będzie tych meczów więcej. Były dopiero cztery spotkanie, w tym potknięcie w Krakowie, gdzie według mnie nasza gra w tamtym meczu była lepsza, jednak ja wolę już grać brzydko, ale jednak wygrywać.

Siergiej Kriwiec

Zgadzasz się ze stwierdzeniem, że po meczu z Jagiellonią wynik jest lepszy od gry?

Tak, wynik dla nas dobry, mamy trzy punkty, idziemy w górę tabeli, jednak na tym boisku jest bardzo ciężko grać w piłkę, czekamy teraz na dobrą murawę.

Nie mogliście dziś sprawić lepszego prezentu kibicomKolejorza”, bo to dzień 89. urodzin klubu.

Myśleliśmy o tym i chcieliśmy wygrać, teraz czekamy, kiedy będzie dobre boisko. Ja też chcę grać i to od pierwszej minuty, cały czas o tym myślę i pracuję mocniej. Zobaczymy, co będzie dalej.

Semir Stilić

Długo po meczu trzeba było czekać na bohatera spotkania z Jagiellonią Semira Stilicia, tak się Pan bardzo cieszył z tych goli?

Cieszę się, że wygraliśmy dzisiaj, był to bardzo ciężki mecz, udało mi się dziś strzelić dwie bramki, ale to nie ma znaczenia, kto strzela, najważniejsze, że wygraliśmy.

Który gol podobał się Panu bardziej? Bo w obu zaprezentował Pan pokaz swoich możliwości.

Dla mnie każda bramka jest ważna, dzisiaj oba gole były ważne, bo dzięki nim wygraliśmy.

Gonicie czołówkę Ekstraklasy, analizujecie szanse i możliwości na dogonienie lidera tabeli Wisłę Kraków?

Do końca będziemy walczyć o to pierwsze miejsce, a koncentrować się musimy na każdym meczu z kolei.

Teraz przerwa na rozgrywki reprezentacji narodowej. Wkrótce losowanie Pucharu Polski, na kogo chciałby Semir Stilić trafić w półfinale?

Myślę, że nie muszę się o nas martwić. Jesteśmy najmocniejszą drużyną z tych czterech i trzeba to tylko pokazać na boisku.