Stekelenburg coraz bliżej opuszczenia Eredivisie


Holenderski golkiper Manchesteru United, Edwin Van der Sar, który wraz z końcem bieżącego sezonu zawiesi buty na kołku, widzi rodaka, Maartena Stekelenburga, jako swojego następcę.


Udostępnij na Udostępnij na

28-letni bramkarz obecnie broni barw Ajaksu Amsterdam. Działacze tego zespołu w ostatni piątek bardzo się rozczarowali, gdyż Holender odrzucił propozycję nowej umowy, zgodnie z którą stałby się najlepiej opłacalnym piłkarzem drużyny „Joden”. Coraz więcej obserwatorów jest przekonanych, iż Stekelenburg już latem przeniesie się do ekipy „Czerwonych Diabłów”. Jeśli się tak stanie, w związku z bliskim wygaśnięciem umowy, zawodnik urodzony w Haarlemie powinien kosztować w granicach 6-8 mln funtów. O jego kandydaturze na przyszłego golkipera Manchesteru United pozytywnie wypowiadał się sam Edwin Van der Sar.

Stekelenburg w tegorocznych rozgrywkach ligi holenderskiej jak na razie wystąpił w 26 spotkaniach i trzeba przyznać, że głównie dzięki jego dobrej grze Ajax zajmuje tak wysoką lokatę.

– Maarten jest gotowy na transfer do silniejszej ligi, do topowego klubu w Europie. Mamy jeszcze jedno spotkanie z władzami Ajaksu. Wysłuchamy ich kolejnej propozycji. On zawsze był tutaj szczęśliwy. Nie można jednak ukrywać, że przyszedł czas na nowe wyzwania – powiedział agent bramkarza, Rob Jansen.

Komentarze
~Piter99 (gość) - 12 lat temu

Stekelenburg to całkiem dobry bramkarz i nie widzę
powodów dla których nie miałby się przenieść do
ManU.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze