Stadion Wisły ma być gotowy do 2011 roku


Dziś w Krakowie miało miejsce przekazanie do użytku Pawilonu Medialnego na stadionie Wisły. Przy tej okazji dziennikarze mogli zadawać prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu pytania odnośnie Euro 2012 i dokończenia budowy obiektu Wisły.


Udostępnij na Udostępnij na

Prezydent jest przekonany, że budowę obiektu uda się zakończyć przed 2012 rokiem, jednocześnie zapewnia, że jeśli rząd nie dofinansuje budowy, to stadion i tak powstanie, a koniec prac jest przewidziany na 2011 rok. „Mamy zapewnienia odnośnie dofinansowania stadionu od premiera Tuska w rozmowie telefonicznej. Może teraz nie wypada o tym mówić głośno, ale jeśli tego dofinansowania nie będzie to i tak wybudujemy stadion! Stadion musi być i to jest poza dyskusją. Mamy wyjście awaryjne. Sądzę, że termin oddania stadionu – 2011 rok – zakłada ewentualność poślizgu. Chcielibyśmy to zrobić wcześniej” – powiedział.

Jacek Majchrowski wypowiadał się także na temat projektu stadionu i najbliższych planów budowy: „Dziś rozmawiałem na ten temat z prof. Obtułowiczem. W tym tygodniu będzie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Mówimy o trybunie C i narożnikach do niej przylegających. W trakcie budowy trybuny C będzie powstawał projekt trybuny „vipowskiej” – a o najbliższych planach rozbudowy powiedział: „W maju przystępujemy do burzenia trybuny C. Mamy pokrycie na koszty wyburzenia trybuny i mamy częściowe pokrycie na jej wybudowanie. Trybuna nie będzie wybudowana w tym roku, tylko na początku przyszłego, w związku z tym brakujące pieniądze będą w budżecie przyszłorocznym.”

Dziennikarze przybyli na uroczystość zapytali również prezydenta Majchrowskiego o ocenę przygotowań do Euro 2012: „Jeśli chodzi o zaplecze hotelowe możemy być zupełnie spokojni. Żadne polskie miasto nie ma takiej ilości miejsc hotelowych jak Kraków, już w tej chwili. Jest 40 wniosków odnośnie budowy nowych hoteli. Jeśli chodzi o zaplecze medyczne to będziemy teraz rozmawiać z komisją UEFA na ten temat. Infrastruktura – podejmowane są działania takie, by móc wybudować odpowiednie drogi. Nie wszystko od nas zależy, bo niestety kwestia rozbudowy lotniska jest poza zasięgiem miasta. To jest spółka skarbu państwa, ale z tego co wiem te kwestie są na bardzo dobrej drodze i jego rozbudowa idzie bardzo szybko. Ważną rzeczą jest kwestia taboru komunikacyjnego. Mamy w 50 procentach wymieniony na najnowocześniejszy tabor tramwajowy i autobusowy, nadal to uzupełniamy. Muszę też powiedzieć, że chciałbym aby te wszystkie działania były lepiej koordynowane na szczeblu rządowym. Pewne sprawy powinny być ujednolicone. Mam nadzieję, że z chwilą powołania koordynatorów do poszczególnych spraw sytuacja się poprawi.”

Stadion krakowskiej Wisły jest przebudowywany od 2004 roku. Do tej pory powstała trybuna południowa i trybuna północna, która jeszcze nie posiada wykończonego wnętrza oraz pawilon medialny. Docelowa pojemność ma wynieść 33 680, a koszty budowy mają się zamknąć w kwocie ok. 400mln zł.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze