Sportowy weekend z iGolFM


Mamy już drugi tydzień stycznia, a hitów transferowych jak nie było tak nie ma. Pewnie, że to dopiero początek miesiąca i czasu przeznaczonego na wzmocnienia, ale wystarczy wspomnieć, że spekulacji przed otwarciem okienka było mnóstwo. Jednak wszystko przed nami i jeszcze kluby zdążą nas zaskoczyć.


Udostępnij na Udostępnij na

Mogą to zrobić nie tylko przez kupienie jakiejś gwiazdy, ale również przez swoją postawę na boisku. W ten weekend złożymy wizytę na stadionach Anglii i Hiszpanii. Jak zapewne zauważyliście od dłuższego czasu na naszej antenie można posłuchać relacji meczów najczęściej właśnie z ligi angielskiej i hiszpańskiej. Pewnie jesteście trochę zawiedzeni, że w naszym „repertuarze” nie ma innych lig, ale już spieszę się wyjaśniać. Otóż możecie się ze mną zgadzać bądź nie ale te ligi są powszechnie uznawane za najlepsze na świecie, a liczba fanów angielskiej i hiszpańskiej piłki stale wzrasta. Nasze radio to nie tylko sport, ale również muzyka. I warto jest przed naszymi relacjami posłuchać sobie fantastycznych audycji muzycznych, które w jakiś sposób was odprężą i w dużej mierze pozwolą naszym komentatorom przenieść się w klimat jaki panuje na boiskach piłkarskich. Tak więc zachęcam do słuchania naszych relacji, a powiem w tajemnicy, że szykujemy dla was czytelnicy i słuchacze miłą, z pełną wrażeń niespodziankę.

Ale za nim to nastąpi to o to co przygotowaliśmy dla was w ten weekend. Za niespełna dwie godziny tj. o 16.00 Artur Michalak, wirtualnie przeniesie nas na Stamford Brigde, gdzie Chelsea Londyn będzie podejmowała Tottenham Hotspur. „Chelsea pod wodzą Avrama Granta nie gra tak efektownie jak za czasów Jose Mourinho, liczy się jednak to, że stołeczny zespół gra zdecydowanie bardziej efektynie. Chelsea rzadko traci punkty mimo, iż w szeregach „The Blues” całe mnóstwo piłkarzy cierpi na rozmaite urazy. Po przybyciu do Tottanhamu Juande Ramosa widać, że coś „zaskoczyło” w tym zespole. „Koguty” są znakomicie przygotowane pod względem taktycznym lecz czasem nie potrafią tego przełożyć na grę na boisku. Tottanham ma jednak w swoich szeregach Dimitara Berbatova – piłkarza, o którego „biją się” najlepsze kluby Premiership. Uważam, że spotkanie na Stamford Bridge może być najciekawszym wydarzeniem 22. kolejki ligi angielskiej”- powiedział Artur Michalak. 

Po tym spotkaniu przeniesiemy się nieco w głąb Wysp Brytyjskich do miasta, kolejnej potęgi angielskiego, a nie bójmy się użyć tego słowa, światowego futbolu. Na Old Trafford „Czerwone Diabły” spróbują pokonać „Sroki”. A kto okaże się lepszy? „Zespół Newcastle United przyjedzie bez swojego managera z którym zerwaną umowę pracy na St James’ Park. Czerwone Diabły dziś w Teatrze Marzeń będą chcieli wygrać z gośćmi tego spotkania, Manchester nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktową jeśli chce przegonić w tabeli zespół Kanonierów w tej kolejce. O co zagra Newcastle? Sroki zajmują 11 pozycję w Lidze Angielskiej ze stratą 3 ptk do drużyny Młotów, która ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Są obecnie na bezpiecznej pozycji, ale na pewno będą walczyć w dzisiejszym spotkaniu o 3 ptk.”- wypowiedział się dla was Michał Szczudło. I to on będzie relacjonował to właśnie spotkanie. A cały „spektakl” rozpocznie się o godz. 18.15

Na zakończenie piłkarskiego, ale nie sportowego tygodnia mamy dla was mecz, w którym teoretycznie z łatwością powinni wygrać gospodarze. Ale futbol lubi sprawiać niespodzianki, dlatego zachęcam do słuchania relacji Mateusza Święcickiego z  meczu FC Barcelona-Realu Murcia. Podopieczni Franka Rijkaarda nie mogą zlekceważyć przeciwnika chcąc w dalszym ciągu liczyć się w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Sportowe Popołudnie z iGolFM

Sobota 12.01.2008
16:00 – Premiership Chelsea FC – Tottenham Hotspur FC komentuje: Artur Michalak

18:15 – Premiership Manchester United FC – Newcastle United FC komentuje: Marcin Szczudło

20:00 – La Liga FC Barcelona – Real Murcia CF komentuje: Mateusz Święcicki

Aby posłuchać relacji:

iGol FM jest radiem internetowym, słuchać je można za pomocą urządzeń podłączonych do sieci Internet, z których najpopularniejszym jest oczywiście komputer stacjonarny.

Winamp
Za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + L ładujemy plik playlist’y z serwera. Po wciśnięciu klawiszy wklejamy do pola tekstowego adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u

Windows Media Player
Korzystamy z opcji Plik->Otwórz adres URL (skrót: CTRL + U), w pole tekstowe wpisujemy adres: http://fm.igol.pl/igol.m3u.

Uwaga: Windows Media Player wymaga dodatku, umożliwiającego słuchanie audycji w formacie AAC+

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze