SPL: Celtic remisuje po świetnym meczu!


Celtic Glasgow po ekscytującym spotkaniu podzielił się punktami z Dundee United, chociaż "The Boys" do 81. minuty przegrywali z ekipą Łukasza Załuski. Tym samym podopieczni Gordona Strachana nie wykorzystali wczorajszego potknięcia Rangersów, oddalając się od nich ledwie na trzy oczka.


Udostępnij na Udostępnij na


Pierwsza połowa spotkania stała na żenująco niskim poziomie, a po grze obu zespołów w ogóle nie było widać, że zależy im na zwycięstwie. W poczynaniach piłkarzy dało się zauważyć wiele nieporozumień oraz niedokładności, natomiast akcje przeprowadzane były zbyt wolno. Jednak w 24. minucie przyjezdnym, mającym optyczną przewagę, udało się objąć prowadzenie. Rzut rożny z lewej strony boiska egzekwował Paul Hartley, futbolówkę głową trącił Warren Feeney, czym o mały włos nie zaskoczył własnego golkipera. Załuska był jednak na posterunku, sparował strzał końcami palców, ale wobec dobitki Scotta McDonalda był już całkowicie bezradny. W odpowiedzi prawą flanką pomknął Prince Buaben, zagrał w pole karne, gdzie czyhał Craig Conway. Uderzenie Szkota poprawnie odbił nasz Artur Boruc.

Po zmianie stron na murawie działo się zdecydowanie więcej, bowiem umotywowani rozmową w szatni gracze „Mandarynek” zaczęli naciskać na zdezorientowanych gości. Taktyka ta poskutkowała już w 47. minucie kiedy to Francisco Sandaza wykorzystał wrzutkę z narożnika boiska. Miejscowi poszli za ciosem i w 58. minucie trafili do siatki Boruca po raz drugi. Sztuki tej ponownie dokonał Hiszpan, który otrzymał dobre podanie z prawego sektora, po czym precyzyjnie przymierzył. Mistrzowie Szkocji wzięli się więc ostro do roboty, nieustannie niepokojąc szeregi obronne oponenta. Mimo to, klarownych sytuacji stworzyli sobie niezbyt wiele. Warto wspomnieć o doskonałej interwencji Łukasza Załuski, który wybronił potężną bombę McDonalda. Chwilę później Celtic cieszył się już z wyrównania, które dało mu fantastyczne uderzenie z powietrza Lee Naylora.

Do końca spotkania, pomimo usilnych prób z obu stron, wynik już się nie zmienił. Podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Komentarze
~kibic Rangersów , czyli pysio (gość) - 15 lat temu

Ciekawy mecz , The GERS tez remisowali , szkoda;/

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze