Sparingowy triumf Legii

4 listopada 2010 Sparingowy triumf Legii

W meczu towarzyskim rozegranym w Warszawie tamtejsza Legia pewnie pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1. Z dobrej strony pokazał się Sebastian Szałachowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Sebastian Szałachowski
Sebastian Szałachowski (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Pierwszy gol padł już w 7. minucie meczu. Autorem trafienia był Maciej Iwański, który po znakomitym podaniu od Miroslava Radovicia pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Świtu. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 52. minucie po dośrodkowaniu na pole karne z lewej stronie boska najlepiej zachował się Szałachowski, który celnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0. W 84. minucie po indywidualnej akcji Szałacha było już 3:0, a chwilę później czwarte trafienie dorzucił młody Michał Efir. Zespół z Nowego Dworu zdołał odpowiedzieć bramką Dariusza Zjawińskiego, który ma za sobą występy w klubie z ulicy Łazienkowskiej.

LegiaŚwit 4:1 (1:0)
Iwański 6′, Szałachowski 52′, 84′, Efir 86′ – Zjawiński 87′

Legia: Skaba (Szumski 72′) – Rzeźniczak (Cichocki 46′), Jędrzejczyk, Astiz (Lisiecki 46′), Wawrzyniak (Rybus 72′) – Radović (Wolski 46′), Borysiuk (Szałachowski 46′), Iwański (Łukasik 46′), Manu (Żyro 46′), Cabral (Efir 72′) – Kucharczyk (Mezenga 46′)

Świt: Bigajski ( Wiśniewski 74′) – Drwęcki, Reginis, Gurzęda, Jagodziński (Kończyński 51′) – Galicki (Maślanka 51′), Enow (Figacz 63′), Gmitrzuk, Obem (Czerkas 51′), Kosiec – Zjawiński