Sparingowe zwycięstwo Polonii

5 lipca 2011 Sparingowe zwycięstwo Polonii

Wielkie strzelanie urządzili sobie zawodnicy Polonii Warszawa podczas sparingu z Wartą Poznań. Gracze Polonii trafiali do bramki pięciokrotnie, a gracze z Poznania zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. Strzelali również nowi zawodnicy.

Obaj trenerzy wystawili dwie różne jedenastki, które grały po połowie spotkania. W wyjściowym składzie Polonii znalazł się m.in. nowo pozyskany Miłosz Przybecki. Funkcję kapitana drużyny pełnił z kolei Łukasz Trałka, którego obowiązki przejął po przerwie Radek Mynar. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Maciej Sadlok. Dla byłego obrońcy Ruchu Chorzów dzisiejsze spotkanie było powrotem do gry po ponad miesięcznej rekonwalescencji.

Łukasz Piątek (z prawej) walczy o miejsce w podstawowym składzie drużyny Jacka Zielińskiego I (fot. kspppolonia.pl)

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Polonii, którzy objęli prowadzenie po bramce nowego napastnika, Daniela Sikorskiego. Wyróżniającą się postacią był również Miłosz Przybecki. 21-letni prawoskrzydłowy, dla którego był to nieoficjalny debiut w zespole Polonii, dał się poznać jako zawodnik niezwykle szybki i waleczny. W 22. minucie spotkania kolejną bramkę zdobył Sikorski i Polonia do przerwy prowadziła 2:0.

W drugiej połowie z marazmu wyszli podopieczni Czesława Jakołcewicza. Warta zdobyła kontaktowego gola za sprawą Pawła Sasina. Końcówka spotkania należała jednak do „Czarnych Koszul”. W 78. minucie Łukasz Piątek odebrał piłkę na trzydziestym metrze, ograł trzech przeciwników i mocnym strzałem lewą nogą posłał ją do bramki. Pięć minut później bramkę zdobył Łukasz Teodorczyk. W 85. minucie wynik meczu ustalił Wszołek, który strzelił mocno z bliskiej odległości.

Polonia WarszawaWarta Poznań 5:1 (2:0)

Sikorski 3, 22, Piątek 78, Teodorczyk 83, Wszołek 85 – Sasin 54

Piotr Reiss nie będzie miło wspominał sparingu ze stołeczną Polonią
Piotr Reiss nie będzie miło wspominał sparingu ze stołeczną Polonią (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Polonia Warszawa: (I połowa) Przyrowski – Todorovski, Jodłowiec, Kokoszka, Brzyski – Przybecki, Trałka, Ciach, Sultes – Jez – Sikorski. (II połowa) Gliwa – Mynar, Baszczyński, Sadlok, Cotra – Bonin, Piątek, Tosik, Wszołek – Bruno – Teodorczyk

Warta Poznań: (I połowa) Radliński – Wichtowski, Sobieraj, Jasiński (31. Kieruzel), Otuszewski – Magdziarz, Scherfchen, Ngamayama, F. Marciniak – Goliński – Gajtkowski. (II połowa) Sobański – Sasin, Kieruzel, Sobieraj, Kosznik – Bereszyński (75. Białożyt), Foszmańczyk, A. Marciniak, Iwanicki – Reiss – Ujek