Sobota w Anglii

12 maja 2013 Sobota w Anglii

W sobotę fani angielskiej piłki, mimo niewielkiej liczby spotkań, nie mogli narzekać na brak emocji. Oprócz jednego spotkania ligowego mogli śledzić też finał Pucharu Anglii, zakończony dość niespodziewanym wynikiem.

Aston Villa 1:2 Chelsea

Mecz na Villa Park od pierwszego do ostatniego gwizdka mocno zaskakiwał. Wystarczy wspomnieć, że do przerwy niżej notowani gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Benteke, a do tego grali w przewadze jednego zawodnika, gdyż czerwony kartonik obejrzał Ramires.

Frank Lampard został klubowym rekordzistą
Frank Lampard został klubowym rekordzistą (fot. skysports.com)

Po zmianie stron losy spotkania się odwróciły – z boiska wyleciał również strzelec bramki, a zwycięstwo „The Blues” dwoma trafieniami zapewnił Frank Lampard, zostając tym samym najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu. Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj.

Manchester City 0:1 Wigan Athletic

W finale najstarszych klubowych rozgrywek świata zdecydowanym faworytem była ekipa Roberto Manciniego. Futbol bywa jednak nieprzewidywalny. Wszystkich zaskoczyli piłkarze Wigan, którzy po bramce w samej końcówce spotkania wywalczyli swój pierwszy tytuł w historii klubu. Warto też wspomnieć, że kilka minut wcześniej z boiska wyleciał Pablo Zabaleta, ułatwiając rywalom zadanie.

Pod tym linkiem znajdziecie szeroką relację z tego spotkania prosto z Wembley.