Śląsk wygrał po raz czwarty

W swoim ostatnim sparingu przed wiosenną inauguracją Ekstraklasy piłkarze z Wrocławia pokonali litewski Tauras Taurogi 2:1.

Dzisiejszy mecz z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej na Litwie był dla Śląska próbą generalną przed zaplanowanym na przyszły tydzień ligowym pojedynkiem z Lechią Gdańsk. Został rozegrany w Dzierżoniowie, położonym kilkanaście kilometrów od stolicy Dolnego Śląska.

Wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania. W 25. minucie rzut karny wykorzystał Sebastian Mila, a dwanaście minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0. Honorową bramkę przyjezdni zdołali zdobyć na trzy minuty przed przerwą.

O postawie swoich podopiecznych w samych superlatywach wypowiedział się Ryszard Tarasiewicz. – Dobra jakość gry, jestem zadowolony, a nawet bardzo zadowolony i pełen optymizmu przed meczem w Gdańsku. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, czy w takim samym składzie zespół wybiegnie na murawę przeciwko Lechii – podsumował.

Tym samym WKS odniósł czwarte zwycięstwo w czasie zimowych przygotowań, co ciekawe wszystkie w takim samym wymiarze – 2:1. W sumie Wrocławianie rozegrali sześć spotkań kontrolnych, spośród których tylko jedno zakończyło się ich porażką, a drugie remisem.