Silva piłkarzem Evertonu


28 kwietnia 2010 Silva piłkarzem Evertonu

Joao Silva, piłkarz drugoligowego klubu portugalskiego – Desportivo Aves, już wkrótce stanie się zawodnikiem Evertonu. 19-letni piłkarz już dzisiaj jest traktowany jako nowy Pauleta.


Udostępnij na Udostępnij na

Już wkrótce barwy Evertonu zasili nowy piłkarz
Już wkrótce barwy Evertonu zasili nowy piłkarz (fot. Skysports.com)

Młokos w obecnym sezonie zdobył już trzynaście bramek i to z pewnością wysławia jego nazwisko w mediach. Everton porozumiał się już z działaczami Desportivo i Silva przeprowadzi się na Goodison Park za 500 tysięcy funtów.

Jestem spokojny i wciąż reprezentuję barwy Desportivo. Aczkolwiek cieszę się z faktu, iż niedługo stanę się piłkarzem grającym w lidze angielskiej, która myślę, że jest marzeniem każdego zawodnika, ponieważ to najlepsza liga na świecie – powiedział Joao.
 
Everton to znakomity zespół, który ma wielkich graczy. Niejednokrotnie widziałem ich grę w telewizji – kontynuował zawodnik z Portugalii.

Myślę, że Anglia to idealne miejsce dla zawodnika z moimi cechami. Przeprowadzka będzie wielkim ruchem w mojej karierze i liczę, iż sytuacja rozwinie się pozytywnie – stwierdził.

Silva jest porównywany do Paulety nie z powodu podobnej gry czy budowy ciała jednak dlatego, iż tak jak on wybił się z mniejszego klubu.

To duży zbieg okoliczność, że jestem nazwany nowym Pedro Pauleta, jednak jest to ogromny zaszczyt dla mnie – zakończył Silva.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze