Silva: Dzięki Premier League stałem się lepszy


19 listopada 2011 Silva: Dzięki Premier League stałem się lepszy

Gwiazdor Manchesteru City, David Silva, przyznał, że przejście do Premier League pomogło mu ukształtować się piłkarsko. Stwierdził, że teraz jest dużo lepszym zawodnikiem niż za czasów gry w Valencii.


Udostępnij na Udostępnij na

Hiszpan dołączył do drużyny „Obywateli” w zeszłorocznym okienku transferowym i przyznał, że była to dobra decyzja.

W Premier League gra wielu świetnych zawodników – powiedział dla „Daily Mail”. – Nie powiem, który jest najlepszy, ale pragnę stwierdzić, że wielu wspaniałych graczy reprezentuje barwy Manchesteru City.

Drobniutki pomocnik na początku miał niewielkie problemy z przystosowaniem się do nowego środowiska, czego oczywiście był świadomy. Wiedział, że przeprowadzka do Anglii zmusi go do pewnych zmian.

David Silva jest w tym momencie jedną z największych gwiazd Premier League
David Silva jest w tym momencie jedną z największych gwiazd Premier League (fot. skysports.com)

Zdawałem sobie sprawę, że w Anglii jest zupełnie inaczej, jednak musiałem podjąć to ryzyko i przynajmniej spróbować. Wiedziałem, że będę musiał zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, ponieważ liga hiszpańska jest zupełnie inna niż angielska. Dzięki pomocy ze strony klubu i moich kolegów bardzo szybko się adaptuję.

Gra jest tutaj dużo szybsza. Musisz zadecydować o swoich ruchach na boisku jeszcze przed otrzymaniem futbolówki. Trzeba podejmować bardzo szybkie decyzje, a także szybciej poruszać się po boisku. Gra się tutaj dużo bardziej fizycznie, a pressing jest o wiele ostrzejszy.

To bardzo ekscytujące wyzwanie. Myślę, że dzięki temu stałem się lepszym piłkarzem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze