Siema, Polsko: Czas półfinałów. Godziny dzielą nas od przedostatnich rozstrzygnięć mistrzostw świata do lat 20


Dwa dni przerwy za nami – pora odpalić tryb meczowy

11 czerwca 2019 Siema, Polsko: Czas półfinałów. Godziny dzielą nas od przedostatnich rozstrzygnięć mistrzostw świata do lat 20
Krzysztof Dzierżawa / PressFocus

Po dniu emocji związanych z eliminacjami do Euro 2020 wraca do gry młodzieżowy mundial. Przed nami półfinały, które zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Przypominamy, że żadna z pozostałych na turnieju ekip nigdy nie osiągnęła finału mistrzostw świata do lat 20. Dzisiaj młodzi piłkarze napiszą wspaniałą historię na pierwszych kartach swoich piłkarskich karier.


Udostępnij na Udostępnij na

Wtorek na iGolu będzie dniem poświęconym głównie turniejowi w Polsce. Zostały już tylko cztery spotkania, dlatego warto poświęcić ostatnim uczestnikom mundialu więcej czasu. Przypominamy, że w półfinałach zmierzą się Ukraińcy z Włochami oraz Ekwadorczycy z Koreańczykami.

Legenda za mikrofonem

Zanim przejdziemy do głównych aktorów, to musimy przedstawić krótko jeszcze jedną postać. Jest nią John Helm, który mistrzostwa świata do lat 20 komentuje od 2001 roku. Pamięta on wiele gwiazd, dla których młodzieżowy mundial był początkiem wielkiej kariery. Przy pracy dziennikarza sportowego działa już od 1959 roku. Skomentował już ponad 5500 spotkań. Anglik chwali poziom turnieju w Polsce, co nas niezmiernie cieszy. Więcej o tej niesamowitej postaci możecie znaleźć na oficjalnej stronie FIFA. Poniżej podsyłamy tweeta z linkiem do artykułu. Jeżeli ktoś nie rozumie dobrze angielskiego, to istnieje opcja zmiany języka na polski.

Włochom w czerwcu się nie nudzi

Reprezentacja Włoch do lat 20 kroczy dość pewnie z meczu na mecz na mistrzostwach w Polsce. Może nie gra jakoś pięknie, ale za to skutecznie. Przynosi dumę swoim kibicom, którzy cieszą się z awansu do strefy medalowej. Bardzo dobrze, że „Azzurrini” znaleźli się w półfinale. Dzięki temu mogą się wreszcie… przebić w rodzimych mediach. Akurat w czerwcu Włosi mają jeszcze więcej piłki, niż się może wydawać. W eliminacjach do Euro 2020 dobrze sobie radzą seniorzy, na niedawno rozpoczętych mistrzostwach świata kobiet Włoszki zaczęły od wygranej, a cały kraj żyje mistrzostwami Europy do lat 21, rozpoczynającymi się zaraz po zakończeniu młodzieżowego mundialu, którego Włosi będą współgospodarzem (razem z San Marino). Na iGolu spróbujemy udowodnić, dlaczego warto zwracać uwagę na ich drużynę U-20. I dlaczego to oni mogą sięgnąć po złoty medal?

Ukraina nie chce się teraz zatrzymać

W ostatnim czasie nie możemy przestać chwalić ukraińskiego futbolu. I dzisiaj nie będzie inaczej, bo reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów jest w półfinale mistrzostw świata do lat 20. Pojedynek z Włochami zapowiada się bardzo ciekawie. Zastanawiamy się jak Oleksandr Petrakov będzie chciał zaskoczyć przeciwnika? Pod względem taktyki Ukraińcy wyglądają na najlepszy zespół w całym turnieju. I też to będziemy chcieli udowodnić w artykule, który pojawi się później na naszym portalu.

Lee Kang-in i reszta

Reprezentacja Korei Południowej to na ten moment największa niespodzianka mistrzostw świata. Koreańczycy pokazali na boiskach w Polsce niesamowity charakter i wolę walki. Prawdopodobnie byli współautorami najlepszego spotkania w całym turnieju – ćwierćfinałowej potyczki z Senegalem. Wielu wychwala przede wszystkim Lee Kang-in. Zawodnik Valencii rozgrywa niesamowity turniej, ale to nie jest drużyna tylko jednego piłkarza. W dzisiejszym artykule, który ukaże się później, udowodnimy to.

Ekwador pełen wiary

Wspominaliśmy wczoraj o tym, jak Ekwador przemienił się w fazie pucharowej. W trakcie trwania meczów grupowych wszyscy zastanawiali się, co się dzieje z mistrzami Ameryki Południowej do lat 20? Na szczęście w ostatniej chwili się otrząsnęli i zaczęli grać na miarę oczekiwań. Młodzi Ekwadorczycy piszą historię, spogląda na nich cały kraj, ale drużyna nie czuje presji. Albo chociaż jej nie pokazuje. Chcą postawić kolejny krok w drodze do finału, pokonując Koreę. Poza spełnić marzenia. Więcej o tej ekipie przeczytacie jeszcze dzisiaj na naszym portalu.

Kto wiceliderem?

Trudno nam sobie wyobrazić, żeby ktoś w ciągu dwóch meczów dał radę przegonić Erlinga Brauta Haland. Przypominamy, Norweg w starciu z Hondurasem zdobył dziewięć goli. Próbę dogonienia piłkarza Salzburga już może podjąć tylko Danylo Sikan oraz Andrea Pinamonti. Ukrainiec i Włoch mają na swoim koncie po cztery bramki. Raczej pocelują w srebrnego buta. Chyba że któryś z tych napastników ustrzeli dwa hattricki.

Rozkład dnia

  • Ukraina – Włochy (godz. 17:30, Stadion GOSiR w Gdyni)

Ta para ćwierćfinałowa jest ciekawsza i wydaje się bardziej wyrównana. Według ekspertów faworytem będą Włosi, ale piłkarze z Italii tak w zasadzie nie pokazali niczego wielkiego na turnieju w Polsce. Z pewnością droga do tego etapu turnieju nie kosztowała ich zbyt wielkiego pokładu sił. Jednocześnie nie ustrzegli się prostych błędów. Te bardzo lubi wykorzystywać Ukraina, która gra niezwykle zdyscyplinowany futbol. Są osoby, które to właśnie w nich widza faworytów. Zwycięstwo jest jak najbardziej w zasięgu Ukraińców.

  • Ekwador – Korea Południowa (godz. 20:30, Arena Lublin)

W tej parze zmierzą się dwie dość ciekawe ekipy. Pierwsza to rozpędzający się z meczu na mecz Ekwador, który przystąpi do rywalizacji w roli faworyta. Z drugiej strony mamy bardzo ambitnych i nie poddających się nawet przez sekundę Koreańczyków. Udało się im po heroicznym boju wyeliminować w ćwierćfinale Senegal. Potrzebowali do tego dogrywki i karnych, więc stracili więcej sił od swoich dzisiejszych rywali. Czy mimo większego zmęczenia będzie stać ich na kolejny zryw?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze
Newsletter piłkarski