Redakcja

Scouts For Football razem z Wisłą Kraków


26-27 sierpnia odbędzie się kurs skautingowy, który zapewni najlepszym uczestnikom możliwość odbycia staży w strukturach "Białej Gwiazdy"

29 lipca 2017 Scouts For Football razem z Wisłą Kraków

Już 26 i 27 sierpnia projekt Scouts For Football wkracza w nowy wymiar. Wtedy to odbędzie się kurs skautingowy organizowany w Krakowie, na którym swoje prelekcje wygłoszą Daniel Myśliwiec (Górnik Łęczna), Mariusz Kondak (Wisła Kraków) i Goncalo Feio (Wisła Kraków). To jednak nie wszystko… Razem z „Białą Gwiazdą” Scouts For Football przygotowało program stażowy dla najlepszych uczestników szkolenia – dodajmy, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Na śmiałków, którzy wykażą się wiedzą i odpowiednimi umiejętnościami, czeka staż u trenera Wisły – Kiko Ramireza, a dla kilku innych – możliwość zebrania doświadczenia w dziale skautingu krakowskiego klubu dowodzonym przez Manuela Junco.


Udostępnij na Udostępnij na

Scouts for Football działa na polskim rynku od dwóch lat. W tym czasie ludzie skupieni w ramach organizacji przeprowadzili projekty edukacyjne w Warszawie, Łodzi, Gliwicach, Krakowie oraz Tychach, gdzie przed miesiącem odbywały się rozgrywki Euro U-21. Ekspertami, których można stale spotykać na szkoleniach skautingowych prowadzonych przez SFF, są:

  • były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie koordynator akademii Schalke 04 Gelsenkirchen – Tomasz Wałdoch,
  • analityk współpracujący do niedawna z Legią Warszawa – Daniel Myśliwiec,
  • skaut niemieckiej Borussii Dortmund – Waldemar Wrobel,
  • Goncalo Feio – asystent pierwszego szkoleniowca Wisły Kraków, mający za sobą pracę w Benfice Lizbona i Legii Warszawa.

Gościnnie w ramach projektów edukacyjnych swoje prelekcje wygłaszali Tomasz Pasieczny z Arsenalu Londyn, Artur Płatek z Borussii Dortmund, Jacek Magiera czy Lothar Matuschak – trener bramkarzy Schalke 04, który może się pochwalić wychowaniem światowej klasy bramkarza, Manuela Neuera, a dziś pracuje z klubem z Gelsenkirchen jako skaut.

Założycielami i współwłaścicielami projektu są Grzegorz Koprukowiak i Michał Mikulski, którzy są skautami obserwującymi głównie rynki niemiecki, polski i niderlandzki.

Hasłem przewodnim zaś, oddającym misję Scouts for Football, jest: „Let’s see the bigger picture of football”. Pokazywanie szerszej perspektywy futbolu jest podstawowym zadaniem skauta, który poza aktualną dyspozycją zawodnika powinien zwracać uwagę również na takie elementy jak mentalność, potencjał gracza czy jego wszechstronność.

 26-27 sierpnia – kurs z Wisłą Kraków

Zapraszamy na najbliższy kurs Scouts for Football poświęcony analizie piłkarskiej i pracy analityka – i tu nie lada gratka – organizowany jest we współpracy z Wisłą Kraków, której efektem jest możliwość odbycia stażu w strukturach sportowych „Białej Gwiazdy”!

W ramach kursu przewidziane jest:

➡️ Udział w meczu na żywo Wisła Kraków – Lechia Gdańsk

➡️ Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia

➡️ Możliwość stażu dla najbardziej aktywnych

Cena do dnia 31 lipca wynosi 990 zł! Wszelkie informacje dostępne pod adresem [email protected]

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze