Scholes: Van Gaal musi pozyskać Kroosa


Była gwiazda „Czerwonych Diabłów” wzywa holenderskiego szkoleniowca do wzmożonych wysiłków, których celem ma być pozyskanie Toniego Kroosa z Bayernu Monachium. Według Paula Scholesa niemiecki pomocnik może być kluczem do sukcesu.


Udostępnij na Udostępnij na

Pomocnik, który niedawno zakończył piłkarską karierę wzywa nowego trenera Manchesteru United do rozpoczęcia zakupów. Pierwszym z nich miałby być Toni Kroos, gracz, którego Scholes określa piłkarzem „światowego formatu”. Transfer 24-latka miałby rozpocząć wielkie zakupy, na które musi przygotować się angielski klub.

– Pierwszym piłkarzem, którego bym sprowadził jest Toni Kroos. Jest światowej klasy pomocnikiem, ale United potrzebują pięciu lub sześciu, by chociaż zbliżyć się do czołówki Premier League w przyszłym sezonie.

Z tym, że to nie do Louisa van Gaala musi kierować swoje wołania. Holender władzę transferową przekazał bowiem wiceprezesowi Edowi Woodwardowi.

– Ed Woodward ma więc sporo do udowodnienia. Tym razem, że jest dobry w tym, co robi – powiedział Scholes pod adresem zajmującego się transferami wiceprezesa. – Musi sprowadzić piłkarzy, których chce nowy menedżer. To oczywiste, że w ubiegłym sezonie nie dał sobie z tym rady. Jeśli tym razem też mu się to nie uda, to nie ma szans, by pojawić się w czołówce tabeli.

Co prawda niektóre gazety już informują o tym, jakoby Toni Kroos był zawodnikiem Manchesteru United. „Daily Mail” i „Daily Star” sugerują, jakoby 24-latek przeszedł do „Czerwonych Diabłów” za kwotę 20 milionów euro, a kolejnym celem miałby być jego klubowy kolega, Arjen Robben.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze