Rzeź niewiniątek w Antalyi

16 września 2012 Rzeź niewiniątek w Antalyi

Galatasaray Stambuł umocnił się na pierwszym miejscu ligi tureckiej. Obrońca tytułu rozgromił w wyjazdowym spotkaniu zespół Antalyasporu 4:0.

Rozstrzeliwanie Antalyasporu zaczęło się już w 10. minucie spotkania. Worek z golami rozwiązał się po strzale Johana Elmandera, który przejął piłkę po długim wrzucie z autu wykonywanym przez Amrabata i z dość ostrego kąta strzelił obok bezradnego golkipera rywali.

Nordin Amrabat
Nordin Amrabat (fot. Webaslan.com)

O ile pierwsza bramka mogła się podobać, o tyle druga była warta powtarzania tak długo, aż oczy wyjdą na wierzch i poproszą powieki o zamknięcie się.  W roli głównej wystąpił Amrabat, który otrzymał piłkę na własnej połowie i nie bacząc na nic, popędził z nią na bramkę rywali w towarzystwie trzech obrońców. Żaden z nich nie był w stanie zaatakować na tyle skutecznie, by przeszkodzić Marokańczykowi, który wykończył swoją akcję celnym strzałem zza pola karnego.

Kolejne bramki padły już w drugiej połowie spotkania. Dziesięć minut po wznowieniu gry piłkarze Galatasarayu wykonywali rzut wolny. Wydawało się, że jest to dobra pozycja do dośrodkowania, lecz Burak Yilmaz uważał inaczej. Turecki pomocnik popisał się fantastycznym strzałem w samo okienko bramki Antalyasporu.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, gracze ze Stambułu ukąsili raz jeszcze. Akcja zaczepna gości została początkowo zatrzymana przez bramkarza zespołu z Antalyi, lecz ten po chwili wypuścił piłkę z rąk, co wywołało potworne zamieszanie. W tym chaosie najlepiej odnalazł się Umut Bulut, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 4:0.