Ruch z problemami, ale przechodzi Pelikana

12 sierpnia 2012 Ruch z problemami, ale przechodzi Pelikana

Ruch Chorzów pokonał 1:0 Pelikan Łowicz w 1/16 finału Pucharu Polski. Bramkarz „Niebieskich”, Matko Perdijić, obronił aż dwa rzuty karne podyktowane przez sędziego tego spotkania.

Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez graczy gospodarzy, którzy chcieli pokazać się z dobrej strony przy licznej widowni. Kilka strzałów na bramkę obu drużyn nie wniosło jednak dużo do pierwszych 45 minut.

Bohater spotkania, który obronił dwarzuty karne, Matko Perdijić
Bohater spotkania, który obronił dwarzuty karne, Matko Perdijić (fot. Rafał Rusek / iGol.pl)

Druga połowa była jednak zgoła inna. Grzegorz Kuświk sprokurował pierwszą „jedenastkę” w tym meczu. Do wykonania karnego podszedł Robert Łakomy, lecz uderzył w Matko Perdijicia. Chwilę później sędzia Szczech pokazał po raz drugi na wapno. Tym razem do próby podszedł Mariusz Solecki, ale i ten się pomylił.

Ruch dzięki tym sytuacjom przebudził się i prawie kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry napastnik „Niebieskich” Grzegorz Kuświk strzelił bramkę na 1:0, przy której asystował wprowadzony chwilę wcześniej Arkadiusz Piech.

Pelikan Łowicz Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Kuświk 76.

Pelikan Łowicz: Jędrzejewski Kowalczyk, Dremluk, Brodecki, Ceglarz Kopeć (60. Wyszogrodzki), Łakomy, Pomianowski (61. Zwoliński), Adamczyk Solecki, Jackiewicz.

Ruch Chorzów: Perdijić Djokić, Stawarczyk, Szyndrowski, Lewczuk Starzyński (75. Jankowski), Straka, Panka, Janoszka Niedzielan (68. Piech), Kuświk.