Rozlosowano pary 1/2 RPP


W meczach półfinałowych tegorocznego Remes Pucharu Polski spotkają się Lech Poznań z Polonią Warszawa, a Legia Warszawa podejmować będzie Ruch Chorzów.


Udostępnij na Udostępnij na

Losowanie odbyło się w siedzibie koncernu ITI w Warszawie. Aktualny mistrz Pucharu Polski i wicelider Ekstraklasy, Legia Warszawa, może mówić o sporym szczęściu, gdyż trafiła na najsłabszy w stawce Ruch Chorzów (9. miejsce w lidze). Trudniejsze zadanie czeka na pewno lidera Ekstraklasy. Lech Poznań zmierzy się Polonią Warszawa, wciąż liczącą się w walce o tytuł mistrzowski. Pierwsze mecze odbędą się w dniach 29-30 kwietnia, natomiast rewanże zaplanowano na 6-7 maja.

Kontrowersje budzi termin meczu finałowego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 6 czerwca to data, którą FIFA uznaje za oficjalną do rozgrywania meczów międzypaństwowych. Polska tego dnia ma już zaplanowane spotkanie z Republiką Południowej Afryki w Johannesburgu. Jeśli organizatorzy nie zmienią tego terminu, to Leo Beenhakker nie będzie mógł liczyć na wielu czołowych piłkarzy naszej ligi.

Ponadto przypomnijmy, że do roli arbitra głównego tego spotkania zapraszany jest angielski sędzia Howard Webb, który w oczach polskich kibiców jest owiany złą sławą.

Na placu boju pozostały już tylko cztery zespoły:

Legia Warszawa – Ruch Chorzów, 29 kwietnia
Lech Poznań – Polonia Warszawa, 30 kwietnia

Ruch Chorzów – Legia Warszawa, 7 maja
Polonia Warszawa – Lech Poznań, 6 maja

Faworytów obu dwumeczów trudno wytypować. Warto jednak wskazać na fakt, że Lech Poznań wyeliminował jednego z pretendentów do zdobycia tytułu – krakowską Wisłę.

Komentarze
~pysio (gość) - 15 lat temu

stawiam na Lecha Poznań :D:D

Odpowiedz
~Stefan (gość) - 15 lat temu

Popieram KOLEJORZ!!!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze