Romuald Szukiełowicz zwolniony ze Śląska Wrocław!


6 marca 2016 Romuald Szukiełowicz zwolniony ze Śląska Wrocław!
SONY DSC

Jak informuje portal Wks.pl, Romuald Szukiełowicz został zwolniony z funkcji trenera zespołu z Wrocławia. Ostateczną przyczyną tej decyzji miała być sobotnia porażka w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem 0:2. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez klub.


Udostępnij na Udostępnij na

66-letni szkoleniowiec był trenerem Śląska od grudnia zeszłego roku. Początkowo wydawało się, iż zastąpienie Tadeusza Pawłowskiego byłym piłkarzem wrocławskiego klubu będzie dobrym posunięciem. W dwóch ostatnich meczach w 2015 roku Śląsk zdobył komplet sześciu oczek.

Podczas zimowego obozu przygotowawczego Romuald Szukiełowicz zdecydował się nie wyjeżdżać za granicę ze swoją drużyną. Piłkarze pozostali w kraju, trenując bardzo ciężko. Nie przyniosło to jednak wymiernych efektów, ponieważ Śląsk we wszystkich czterech tegorocznych spotkaniach zaprezentował się przeciętnie lub fatalnie. W pierwszym meczu przyszło jeszcze szczęśliwe zwycięstwo z Wisłą, jednak w kolejnych trzech pojedynkach Śląsk uzyskał zaledwie jeden punkt w starciu z ostatnim w tabeli Górnikiem. Czarę goryczy przelała sobotnia derbowa porażka.

W najbliższy wtorek gracze z Dolnego Śląska zagrają w Gliwicach zaległe spotkanie z tamtejszym Piastem. Na ławce wrocławskiej ekipy zasiądzie już nowy szkoleniowiec. Kto nim będzie? Najpoważniejszymi kandydatami są w tej chwili Jan Kocian oraz Mariusz Rumak.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze