Roger na celowniku mistrza Grecji!


9 października 2008 Roger na celowniku mistrza Grecji!

Pomocnik Legii Warszawa i reprezentacji Polski, Roger Guerreiro, już niedługo może zmienić barwy klubowe. Na Brazylijczyka z polskim paszportem uwagę zwrócili włodarze Olympiakosu Pireus - ci sami, którzy jeszcze nie tak dawno interesowali się innym naszym kadrowiczem, Jackiem Krzynówkiem. Okazję by bliżej przyjrzeć się Rogerowi będą mieli już w sobotę podczas eliminacyjnego meczu MŚ z Czechami.


Udostępnij na Udostępnij na

Zarząd greckiego klubu jest ponoć gotów wydać na naszego reprezentanta okrągłe 3 miliony euro. Dokładnie na taką sumę właściciele stołecznego klubu wyceniają dziś swoją największą gwiazdę, a pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ci sami ludzie odrzucali podobne kwoty składane przez m.in. Borussię Dortmund, Ajax Amsterdam, Olympique Marsylię czy PSG.

Roger zdobył pierwszą bramkę dla Polski w historii Mistrzostw Europy.
Roger zdobył pierwszą bramkę dla Polski w historii Mistrzostw Europy. (fot. bbc.co.uk)

Informacja o domniemanej ofercie Olympiakosu pojawiła się w mediach dość niedawno. Jest ona zbawienna zarówno dla polskiego klubu, jak i dla samego zawodnika. Kontrakt piłkarza z zespołem z Łazienkowskiej kończy się w 2009 roku. Roger, który po EURO 2008 miał zachwycać tak, jak podczas czerwcowej imprezy, przeżywał długi czas regres formy i tak naprawdę dopiero od niedawna zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje. Jego odrodzenie zostało dostrzeżone również przez scoutów Olympiakosu Pireus.

W Grecji brak awansu do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów postrzegany był w kategoriach porażki, jeśli nie tragedii. Dlatego popularni „Thrilos” dmuchają na zimne i już myślą o wzmocnieniach, stąd ich zainteresowanie Rogerem jest w pełni uzasadnione. Większych problemów z transferem być nie powinno, bo nie od dziś wiadomo, że greckie kluby nie skąpią grosza. Obecnie barw klubu z Pireusu broni kapitan naszej reprezentacji, Michał Żewłakow.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze