Robben: To był ciężki mecz


Bayern Monachium pokonał wczoraj na własnym boisku Olympique Lyon 1:0 w pierwszym meczu ½ finału Ligi Mistrzów i jest bliżej gry w finale. Strzelec jedynej bramki w tym meczu, Arjen Robben, przyznał, że on i jego koledzy klubowi włożyli w to zwycięstwo sporo wysiłku.


Udostępnij na Udostępnij na

– To był bardzo ciężki mecz, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej. Jeszcze w pierwszej połowie spadł na nas cios, wykluczenie Francka Ribery’ego. Gdy z boiska został usunięty również gracz Lyonu, przejęliśmy inicjatywę na boisku. Niestety mimo wielu znakomitych okazji jakie stworzyliśmy pod bramką gości, Hugo Lloris długo pozostał niepokonany. Na szczęście po moim strzale piłka w końcu wpadła do siatki i ostatecznie to skromne prowadzenie utrzymało się do końca. Nasz wysiłek się opłacił – powiedział holenderski skrzydłowy w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi internetowemu Bayernu.

Arjen Robben nie chciał wskazać faworyta rewanżu, który odbędzie się we wtorek w Lyonie. – Nic jeszcze nie jest ustalone. Być może mamy lekką przewagę, ale należy pamiętać jak trudno jest zwyciężyć z Olympique na ich obiekcie. Dość powiedzieć, że porażkę poniósł tam nawet Real Madryt. Francuzi mają dobry zespół i dlatego w rewanżu możemy spodziewać się wszystkiego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze