Ribery w Bayernie do 2017!


Franck Ribery i Daniel Van Buyten przedłużyli swoje kontrakty w Bayernie Monachium. Kontrakt trzydziestoletniego Francuza obowiązywać będzie do 2017 roku. Natomiast Belg przedłużył współpracę do końca przyszłego roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Bayern Monachium oprócz nowych zawodników, których chce sprowadzić na Allianz Arena, myśli również o zabezpieczeniu kontraktów obecnych piłkarzy. Zwłaszcza Franck Ribery to postać, którą warto na dłużej zostawić w drużynie. Ostatni sezon Francuza był chyba jednym z najlepszych w jego karierze i to w dużej mierze dzięki niemu Bayern był absolutnym gigantem zarówno na arenie krajowej, jak i europejskiej.

Belgijski obrońca, który przez wiele lat był głównodowodzącym monachijskiej defensywy, już nie jest tak istotną postacią w drużynie Bayernu, jednak w obliczu kontuzji podstawowego defensora może być znakomitym zmiennikiem. W minionym sezonie właśnie taką funkcję pełnił i wychodziło to bardzo przyzwoicie.

Sami zawodnicy są bardzo zadowoleni, że ich kontrakty zostały przedłużone.

 Franck Ribery: – Jestem szczęśliwy, że mogę na dłużej zostać w Monachium. Obiecałem to kibicom, a teraz się udało dojść do porozumienia. Dla mnie i dla mojej rodziny Bayern i to miasto stały się drugim domem. Poza tym jestem pewien, że w kolejnych latach zdobędziemy niejeden tytuł i będziemy też niejednego bronić.

Daniel Van Buyten: – My wszyscy wiemy, co takiego jest w Bayernie. Nie ma w tej chwili dla piłkarza lepszego, bardziej solidnego i przede wszystkim pełnego sukcesów klubu. Bardzo się cieszę, że będę mógł pomóc w bronieniu wszystkich tytułów w przyszłym sezonie.

Komentarze
~Info (gość) - 10 lat temu

Czytajcie o mnichu w komentarzach do artykulu o
biografii lewego

Odpowiedz
~Bezimienny (gość) - 10 lat temu

poczytalem se o mnichu i fajne to bylo. Jednak wole
hejtowac podszywac sie pod innych , a w wolnym czasie
czochrac freda.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze